BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Ripple Avukatı, Elon Musk’ı Dogecoin Konusunda Uyardı!

0 9

Ripple avukatı John Deaton, Elon Musk’ı uyardı. Deaton’ın Musk’ı uyarmasının nedeni ise Elon Musk’ın Dogecoin’i teşvik etmesi.

SEC Elon Musk’a Dava Açabilir

John Deaton’ın bu açıklaması, Elon Musk’ın Tesla ürünlerinde Dogecoin (DOGE) ödemelerini kabul etmesine ek olarak SpaceX ürünlerinde de Dogecoin ödeme desteği sunacağını açıklamasının ardından geldi. Avukat Deaton, Elon Musk’ın kişileri Dogecoin’e tevşik ettiği gerekçesiyle Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) radarına takılabileceğini belirtti.

Bir Twitter kullanıcısı Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a açtığı davayı belirterek, Elon Musk’ın yaptıkları karşısında kayıtsız kalması durumunu eleştirdi. Kullanıcı SEC’in çifte standart uyguladığını belirtti. Kullanıcının, “Elon, DOGE hakkında tweetler atıyor ve Ripple’ın hemen hemen her büyük finans kurumuyla anlaşması var ve Gary Gensler Ripple’ı davasını sürdürdüğü için XRP hâlâ baskı altında kalıyor. Korumanız için teşekkürler Gary,” paylaşımına yanıt veren Deaton, Elon Musk’ın dikkatli olması gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

Dikkatli ol Elon Musk çünkü Gary Gensler ve SEC sizinle ve şirketlerinizde dogecoin için bir yatırım sözleşmesi yapmaya çalışabilir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.