BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Altın ve Bitcoin İçin Bu Gelişmeye Dikkat: İşte Olabilecek Şeyler!

0 8

Altın hafif bir geri çekilmeyle karşı karşıya kalırken, bu hafta önemli bir veri, sarı metali etkileyebilecek bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bu hafta açıklanacak olan ABD tarım dışı istihdam verisi haftanın en önemli verilerinden biri olarak görülüyor.

Bu hafta altın beklentileri neler?

Bu hafta yatırımcıların takviminde Cuma günü açıklanacak ABD istihdam piyasası verileri var. Aynı zamanda ABD’den imalat ve hizmet PMI verileri de Cuma günü gelecek. Peki, bu durum değerli metali ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i nasıl etkiler? Biz Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Murat Özsoy, beklentilerini aktardı. Özsoy “Verilerin kuvvetli gelmesini bekliyorum” derken bu durumun ABD dolar endeksini hafta başındaki seyrine göre biraz daha güçlendirebileceğini düşünüyor ve ekliyor:

RİSKTEN KAÇINMAYI GEREKTİRECEK BİR VERİ DE BU HAFTA GELECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM. BU NEDENLERLE BU HAFTA İÇİN ONS ALTIN TARAFINDA CİDDİ YÜKSELİŞ BEKLEMİYORUM. AŞAĞI YÖNLÜ HAREKETLERDE DE 1857 DOLARIN ALTINA İNİLMEDİĞİ MÜDDETÇE BİR DÜŞÜŞ TRENDİ BAŞLAMAZ.

Gram altına bakıldığında ise uzman isim, kurdaki yükselişin de devam edeceğine yönelik tahminlerle beraber 1.000 liraya yaklaşma yolunda. Ancak bu seviyelerin görülmesi için bu haftanın erken olacağını aktarıyor. Özsoy, “Bu hafta gram altın 960TL-985TL bandında hareket edecektir diye düşünüyorum. Bu hafta ons altında olası bir beklenen üzeri geri çekilme olur da gram altında eğer 960TL altında seviyeler yakalanırsa bir sonraki Fed toplantısına kadar olan sürece kadar yeni kazanç fırsatları ortaya çıkabilir,” ifadelerini kullanıyor.

Eda Karadağ: Cuma günü hareket görebiliriz

ABD’deki  tarım dışı istihdam verisine dikkat çeken bir başka uzman isim, Yatırım Danışmanı Eda Karadağ oldu. Karadağ, verilere bağlı olarak altında veri bazlı bir hareketin Cuma günü, saat 15.30’da açıklanacak rakamların ardından görülebileceğine dikkat çekiyor. Uzman isim, ons altının fiyatında 1.830 ve 1.800 doların destek, 1.880 doların ise direnç seviyesi olarak görüldüğünü belirtiyor. Bitcoin’in ise genellikle ABD’deki verilerin yönüne bağlı olarak etkilendiği biliniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.