Altın Coini Hangisi?

0 6

Fiziksel olarak satın almak zorunluluğu bulunmadan altın fiyatını takip etmek için kripto para piyasasında altın coini hangisi dendiğinde çok sayıda kripto para birimi sayılabilir.

Altın Endeksli Kripto Para Birimi

Fiziksel olarak depolama ya da saklama gibi durumlar dışında altın taşıma ve transfer etme imkanı sağlayan altın endeksli kripto para birimleri yaşanan birçok sorunu ortadan kaldırmakta.

Gerçek piyasalarda ETF ve CFD’lere karşı gelen kripto para birimleri önemli avantajlar sağlar. Altın indeksli kripto para birimleri geleneksel finans piyasasını göre çok daha az likiteye sahiptir. En önemli farkı akıllı sözleşmelerin saldırılarına karşı savunmasızdırlar.

Altın Coini Hangisi Avantajları Neler

Reel piyasalarda olduğu gibi altın coini hangisi sorusunu cevaplandırılırken altına dayalı tokenlerin avantajları ve dezavantajlarına bakmak gerekir. ERC -20 token olarak geliştirilen altın endeksli kripto para birimlerinin en önemli avantajlarından biri merkezi ya da merkezsiz tüm borsalara transfer edilmesi ve alınıp satılmasıdır.

Yatırımcılar tarafından her an alınıp satılabilen kripto para birimleri fiziksel olarak altın likitesinde yaşanan azlık sorununa çözüm üretir. En önemli avantajlarından birisi ise bölünebilir ve parçalara ayrılabilir olmalarıdır böylelikle çok daha küçük miktarlarda alınıp satılma olanağı bulunur.

Kolay depolanmaları ve transfer edilmelerinden dolayı fiziksel altının aksine önemli bir avantaj oluşturur. Yatırımcılar gerçek piyasalardaki CFD ve ETF’lerdeki gibi müşteri tanı (KYC) prosedürüne bağlı kalmadan yatırım yapma imkanı sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.