Abd Enflasyonu Bitcoini Nasıl Etkiler?

Abd Enflasyonu Bitcoini Nasıl Etkiler
Abd Enflasyonu Bitcoini Nasıl Etkiler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Abd enflasyonu Bitcoini nasıl etkiler; global manada alınan finansal kararların kripto para piyasasını dolaylı yoldan etkilediği görülmektedir. Kripto para piyasası genel olarak müdahaleye kapalı olsa dahi yatırımcıların genel tutumlarına ilişkin global sistemden ister istemez etkilenmektedir.

Global olarak içine düşülen dar boğaz nedeniyle kişilerin yatırım adımlarında daha temkinli adımlar attıkları bir süreçten geçmekteyiz. Tam da bu nedenle merkez bankalarının ülkelerin piyasasına sıklıkla müdahale ettiği görülmektedir. Enflasyon ile mücadele etmek adına ülkelerin genel olarak faiz artırımına gittiği görülmektedir. Bunun tam tersiini savunan ekonomi modelleri de bulunmaktadır. Bu ekonomi modellerinden hangisinin başarılı şekilde sonuçlanacağının kısa vadede belli olacağı düşünülmektedir.

Yatırımcının Alım Gücü

Abd enflasyonu Bitcoini nasıl etkiler; ABD kapsamında hakim olan enflasyonun yatırımcıların alım gücünü direkt olarak etkilediği görülmektedir.

  • Bu aşamada kişilerin sorun yaşamadan işlem akışını tamamlaması için önlemler alınmış durumdadır. Sistemde kişilerin enflasyon nedeniyle nakit akışında sorun yaşadıkları ve kripto para piyasasına yönlendirmiş oldukları miktarda büyük bir düşüş yaşandığı da fark edilmektedir.
  • Enflasyona yapılan müdahaleler direkt olarak kripto para piyasasını etkilemez.

Fakat bu müdahalelerin sonuçlarının enflasyon üzerinde bir etkisi vardır.

Yatırım Kapsamında Destek Noktası

Sistemde kripto paraya ilişkin değer değişimlerini de yakından analiz etmeniz gerekmektedir. Bu yakından analizin hemen sonrasında destek noktasını tespit etmelisiniz. Sistemde değer düşüşünün ivme kaybettiği nokta olarak da tanımlanmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!