BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Yatırım Şirketi, Bu Altcoin İçin Büyük Fon Oluşturdu!

0 8

Kripto yatırım şirketi Arrington Capital, Polkadot’un Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu Moonbeam parachain’i için 100 milyon dolarlık yeni bir ekosistem fonu kurdu. Bu ortaklık için Moonbeam Vakfı ile işbirliği kurdu. Moonbeam, altcoin projesi GLMR’ın arkasındaki oluşumdur. İşte detaylar…

Arrington Capital, 100 milyon dolarlık ekosistem fonu oluşturdu

Arrington Moonbeam Büyüme Fonu, merkezi olmayan finans (DeFi), NFT pazarterleri ve oyun dahil olmak üzere çok çeşitli segmenti hedefleyen Moonbeam ağındaki yeni şirketleri ve protokolleri finanse edecek. Fon, henüz açıklanmayan iki projeye sermaye dağıttı. Moonbeam, Ocak ayında piyasalara girdi ve şu anda piyasaya sürülmüş olan veya lansmana hazırlanan 100 projesi var. Ağa göre, ilk beş ayda Moonbeam kullanıcıları 6,5 milyondan fazla işlemi tamamladı ve geliştiriciler 5.000’den fazla akıllı sözleşme dağıttı.

Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere, Ethereum uyumlu bir parachain olarak Moonbeam; köprü kullanmadan güvenli cross-chain birlikte çalışabilirliği sağlar. Geliştiriciler, yerel çok zincirli merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturabilir. Mevcut akıllı sözleşmeleri Blockchain’ler arasında kolayca taşıyabilir. Bunun dışında Arrington Capital, 2020’de Moonbeam için 1.4 milyon dolarlık bir finansman turuna katılım sağladı. Ayrıca geçen yıl 6 milyon dolarlık stratejik sermaye toplama etkinliğindeydi.

Altcoin GLMR’ın arkasındaki Moonbeam hakkında kısa bilgiler

TechCrunch ve CrunchBase’in kurucusu Michael Arrington, TechCrunch CEO’su Heather Harde ile 2017’de Arrington Capital’i kurdu. Şirket ayrıca Arrington XRP Capital fonunu ve 100 milyon dolarlık Arrington Algorand Büyüme Fonu’nu sunuyor. Arrington Capital kurucu ortağı ve ortağı Michael Arrington basın açıklamasında aşağıdaki ifadeleri kullandı:

MOONBEAM, YENİ BİR LAYER-1 PROTOKOLÜ OLARAK ÖNEMLİ BİR İVME KAZANDI. PORTFÖYÜMÜZDE GÖRDÜĞÜMÜZ BİR TREND OLAN DAHA GENİŞ ÇOK ZİNCİRLİ HAREKET İÇİN GEREKLİ BİR KIVILCIM SAĞLIYOR.

Moonbeam, güvenli cross-chain birlikte çalışabilirliğe öncelik veren bir akıllı sözleşme platformudur. Polkadot üzerindedir ve tamamen Ethereum uyumludur. Önde gelen bir Web3 geliştirme platformu olarak Moonbeam, geliştiricilerin yerel çok zincirli DApp’ler oluşturmasını sağlıyor. Ayrıca, mevcut akıllı sözleşmelerini zincirler arasında kolaylıkla taşımasına olanak tanır. Zengin entegrasyon ve merkezi olmayan çözümler sunar. Moonbeam, bir projenin erişimini çok zincirli bir ekosisteme genişletmeye yardımcı olmak için mevcut ERC-20 varlıklarını yerel olarak destekler. Ağın yerel tokenı GLMR, şu anda yüzde 0.2’lik bir yükseliş ile 1.28 dolardan el değiştiriyor. 356 milyon dolarlık piyasa değeri olan kripto para, geçtiğimiz hafta yüzde 3.4 oranında değer kazandı. Bununla birlikte, aylık bazda ise yüzde 30’a yakın düşüş yaşadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.