BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Web3, Meme ve Metaverse Coin Analizi: Bu 14’ü Uçuşta !

0 2

Kripto para piyasası toparlanma yolunda devam ediyor ve toplam değerine 30 milyar dolar daha eklemeyi başardı. Bu sırada çeşitli metaverse, meme ve web3 coin projeleri de değer kazanmaya devam ediyor. İşte detaylar…

6 metaverse coin değer kazandı

Metaverse coin projelerine bakıldığında, en çok değeri DEEPSPACE (DPS) kazanmış gibi görünüyor.  DEEPSPACE, oyunun yakında piyasaya sürülmesine ve pazarlanmasına hazırlanırken yüzde 9’luk alım satım ve transfer ücretlerini kaldırdıklarının haberini verdi. Yani DPS, ardın ücretsiz olarak satın alınabiliyor, satılabiliyor ve gönderilebiliyor. Bu duyurunun ardından DPS, yüzde 51.3’lük değer artışı yaşadı.

Ardından gelen Arcona (ARCONA) yüzde 50.3 oranında yükseldi. Avaxtars (AVXT) yüzde 47, VIBE (VIBE) ise yüzde 37.7 ivme kazandı. Axie Infinity (AXS) yüzde 26.3 yükselirken EDDASwap (EDDA) yüzde 17.7 değer kazandı. Whale Stats verilerine göre Axie Infinity, en büyük 100 Ethereum balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşme oldu.

Meme ve web3 coin’ler ne durumda?

Meme coin alanına bakıldığında en çok yükselişi, neredeyse yüzde 90’lık değer kazancı ile LiteDoge (LDOGE) gerçekleştiriyor gibi görünüyor. Ardından gelen Shiba Predator (QOM) yüzde 36.2, 1-UP (1-UP) ise yüzde 22.1 oranında değer kazanıyor. Shih Tzu (SHIH) yüzde 18.9, YetiCoin (YETIC) ise yüzde 17.3 yükseldi. YetiCoin, kripto ve fitness konusunda tutkulu bir coin olarak karşımıza çıkıyor. “İnsanları harekete geçirecek bir MoveToEarn (Move2Earn) Çözümü üzerinde çalıştıklarının” haberini veriyor.

Son olarak, web3 coin alanına bakıldığında Crust Network (CRU) yüzde 16.08, Ocean Protocol (OCEAN) yüzde 12.75, Kriptohocası.net  olarak da bildirdiğimiz üzere ticari olarak değerli veriler için likit bir pazara güç sağlayan protokolün yönetim tokenı olan Big Data Protocol (BDP) yüzde 10.27 yükseldi. Ocean, geçtiğimiz hafta boyunca önemli gelişmelere konu oldu. Ocean ekibi, bir süredir beklenen V4 lansmanının tarihini açıkladı. Ayrıca CypherCapital, OCEAN ekosistemine yatırım yapmak için 5 milyon dolarlık fon ayırdığının haberini verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.