BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

VeChain Nedir? VET Hangi İşe Yarar?

0 2

VeChain nedir? VeChain (VET) yarı merkezli ve VeChain blok zinciri altyapısına bağlı olan bir kripto para birimidir. Proje,  ilaç, petrol, otomotiv ve maden sektörlerinde yer alan kurumsal şirketlere hitap eden ve tercih edilen bir altcoin’dir. Bu sektördeki işlemlerde sahtecilik veya dolandırıcılık yapmak mümkün değildir. Sıkı güvenlik sistemlerine sahiptir. Ayrıca, VET Coin çift taraflı çalışan bir kripto paradır.

VeChain nedir? 

Projenin amacı, VeChain ağında birlikte çalışan iki adet kripto para birimi oluşturmaktır. Çift tarafli kullanımı ide ağdaki ekonomik işlemler için rezerv amaçlı olarak kullanılan varlıkların istiflenmesi sonucunda ortaya çıkan VTHO Coin’dir. VTHO Coin ise akıllı sözleşmeleri kullanmak için gereken yüksek gaz ücretini karşılamak üretilir. İşlemin ardından yakılan VTHO Coin’lerin geri kalan ana VET Coin bakiyesi hesaba geri geçer. Proje, tedarik zinciri üzerinde oluşabilecek kayıpları ve hataları ortadan kaldırmak amacıyla ortaya çıkmıştır. 

2018 yılında Shanghai iş birliği ile duyurula proje kendi doğrulama sistemini yaratmıştır. Bazı ürünleri kripto sektöründen yardım alarak doğrulama ve takip etme işlemi gerçekleşir. VeChain ağında gerçekleşen tüm işlemlerin ödemesi VET Coin üzerinden yapılır. Güncel verilere göre ile 1 VET Coin fiyatı 0.68 TL’dir. Son 24 saatte %2.05 değer kaybetmiştir. CoinMarketCap sıralamasına göre kripto para piyasalarında 43.sırada yer almaktadır. Ayrıca, VET Coin’in 24 saatlik işlem hacmi 3.145.331.772 TL’dir. Dolaşımda olan arzı 64.315.576.989 VET Coin iken maksimum azami seviye arzı 86.712.634.466 VET Coin’dir.

VET Coin avantajları:

Varlıklarını stake işlemi yapan yatırımcılar belirli vadenin sonunda pasif gelir elde etme imkanına sahip olurlar. VET Coin güvenliğine son derece önem veren bir kripto paradır. VET Coin ile gerçeklestirilen işlemlerin tamamın yüksek güvenlik içerisinde gerçekleşir. Yarı merkeziyetsiz ağ olması sayesinde sahtekarlık gibi olumsuz olayları engeller. Yatırımcılar, alım-satım şlemlerinde ortaya çıkan emir onayını saniyeler içinde alır. Cüzdanlar arası sınır ötesi transferi ve takas işlemleri dakikalar içinde gerçekleşir.

VeChain nedir? VET Coin’e Nasıl Sahip Olunur?

  • VET Coin, Binance, Hotcoin Global, Mandala Exchange ve FTX gibi işlem hacmi geniş ve global borsalarda listelenmektedir.
  • Öncelikle, yukarıda belirtilen VET Coin’in listelendiği herhangi bir borsa platformuna giriniz. Ardından ücretsiz hesap oluşturma sayfasına giriniz.
  • Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra hesabınızı oluşturunuz.
  • Kimlik doğrulama işlemi adımlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayınız.
  • Hesap açılış ve doğrulama işlemini tamamlanmasının ardından, borsanın para yatırma menüsünden sizin için uygun olan yöntem ile hesabınıza para transferi gerçekleştiriniz.
  • Son adımda ise, VET Coin’in listelendiği borsa sekmesine giriniz. Güncel fiyat üzerinden veya dilediğiniz tutarı girerek kolayca VET Coin sahibi olabilirsiniz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.