Uzman Açıkladı: Bitcoin Mi Yoksa Ethereum Mu İyi Bir Yatırım?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasalarının düşüşler sonrası toparlanmaya başladığı görülüyor. Bitcoin(BTC) fiyatı 30.700 dolar seviyesinin üzerinde haftalık en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para analisti Altcoin Daily, 30 Mayıs tarihinde yayınladığı bir videoda, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Bitcoin hakimiyeti ve ayı piyasası

Kriptohocası.net olarak bildirdiğimiz gibi; Altcoin Daily, Bitcoin (BTC)’in ayı piyasasındaki hakimiyetinin yatırımcılar tarafından farkına varılmadığını açıklıyor. Altcoin’lerin daha iyi performans göstermesine rağmen, BTC ayı piyasası sırasındaki grafiği domine etmeye devam ettiğini belirtiyor. Haftalık ölçekte, BTC’nin üstünlüğünün 2016 yılından 2022 yılının bu zamanında olduğu yere kadar olduğunu gösteriyor.

2016 yılından 2018’in sonuna kadar süren bir boğa piyasası olduğunu hatırlatan analist, boğa piyasasında BTC’nin, önümüzdeki iki yıl içinde yaklaşık yüzde 95’lik hakimiyetten sadece yüzde 35’lik hakimiyete gerileyeceğini düşündüğünü belirtti. Analist, bu sorguyu yanıtlamak adına Youtube kanalındaki videosunda, 2018’den 2022’ye kadar olan verileri izleyicilerine sundu. Analist düşüncelerini dile getiriyor:

Daha spesifik olmak gerekirse, ayı piyasası sırasında, boğa piyasasından önce 2017 sonunda sadece yüzde 35’ten 2020’nin başında ve hatta sonunda yüzde 70’in üzerine yükselen BTC baskınlığının olumlu sinyalleri meydana geldi ve BTC hakimiyetini yüzde 39’a geri gönderdi. Ve bu noktada Boğa piyasası zirveye ulaştı.

Ethereum için sırada hangi seviye var?

Altcoin’ler şu anda yüzde 40, 50 ve hatta yüzde 70 düşüş yaşamaya devam ediyor olsa da, Daily bunun BTC üstünlüğünün sadece başlangıcı olduğunu belirtiyor. Analist şunları söylüyor:

Grafik dramatik bir şekilde değişti. Trendi korumak için, onu yakından takip etmelisiniz.

Analist günlük grafiğe göre, lider altcoin’i incelediğini belirterek konuşmasına devam ediyor:

Yüzde 17,1 pazar payına sahip olan lider altcoin Ethereum (ETH)’dan bahsedelim biraz. Açıkçası, pazarın önemli bir kısmı.  Diğer kripto para birimlerine göre değer kazanmaya devam ediyor, ancak BTC’e karşı değer kaybediyor. Bu nedenle, piyasa hacmi açısından güçlü bir rakip olsa da hala Bitcoin’in gerisinde kalıyor.
Ethereum ağındaki geliştirmeler, ETH’yi toplu kullanım için daha cazip ve sürdürülebilir hale getirebilir, ancak uzmanlar, Ethereum ağının teknoloji yaratan yatırımcıların ve şirketlerin değişikliklere nasıl tepki vereceğini görmek için bekliyor.

2022 yılında Bitcoin mi yoksa Ethereum mu değer kazanmaya devam edecek?

BTC grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in Pandemi düşüşünün ardından 2020 yılındaki seviyelere gelebileceğini belirtiyor. Analist BTC’nin, 20 ve 21 yıllarında iyi performans gösterdiğini, ancak kontrolü 2021’de tüm kripto para birimlerine yansıttığını belirtiyor.

2020’nin sonundan 2021’in başına kadar BTC’nin hakimiyetine bakıldığında, değerinin arttıkça hakimiyetinin de arttığını söylüyor.

2022 BTC yılı olacak

Daily, BTC hakimiyetinin yüzde 70’in üzerindeki bir önceki en yüksek seviyesine geri dönüp dönmeyeceğini kimse öngöremiyor olduğunu belirtiyor. Piyasanın daha önce birçok kez deneyimlediği tahmini yüzde 50 ila yüzde 55’lik desteğe kolayca geri dönebileceğini söylüyor.

Bu durumun, altcoin’ler adına neredeyse yok olacağı anlamına gelmediğini de belirtiyor. Altcoin’ler şu anda konsolide seyrediyor. Analiste göre, bir sonraki boğa piyasasında iyi projeler daha güçlü bir şekilde ortaya çıkacak. BTC’in piyasa hakimiyeti nedeniyle gelecek dönemde sıçrama yaşayabileceğini ve kripto para birimlerinin bazılarının USD değerini değerlendirmeye başlayacağını söylüyor. Daily’e göre 2022 yılı Bitcoin yılı olacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!