BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Uyarı: Bitcoin Boğa Piyasası Zamanı Değil, Ayı Piyasası Rallisi!

0 1

Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto para piyasası, kısa sürede yüzde 8 oranında büyük bir trend dönüşü gösterdi. Geçen hafta ABD hisse senetleri ile yaptığı büyük ayrışmanın ardından, Bitcoin bu rahatlama rallisini yakalamaya çalışıyor.

Ayı piyasası işaretleri var

Şuan itibariyle, Bitcoin, 604 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 31.744 dolardan işlem görüyor. Ancak, yatırımcıların bunun bir sonraki boğa piyasasının başlangıcı olduğunu düşünmeden önce biraz dikkatli olmaları gerekir. Bunun yerine, piyasa bu aşamada başka bir ayı piyasası rallisinin işaretlerini gösteriyor. Bu nedenle, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlediğini söylemek için henüz çok erken olacaktır. Bu, BTC fiyatının buradan yükselemeyeceği anlamına mı geliyor? Bitcoin’in Haziran 2022’deki geri çekilme rallisi sırasında daha yüksek seviyelere dokunduğunu görebiliriz. Ancak, yeni bir düşüş olma ihtimalini de göz ardı edemeyiz! Pentoshi takma adıyla bilinen bir piyasa analisti şöyle yazıyor:

‘Ayı piyasası rallileri acımasız olabilir. Düşündüğünüzden çok daha yükseğe çıkabilirler, ancak neredeyse her zaman 3D-1W LH veya eşit yükseklikte biterler. Bir LH satmak ve daha sonra bir şeyi yeni düşüklere gidiş dönüş yapmak yerine onay için ödeme yapmak kolaydır Duygular tarafından kandırılmayın. Bu benim için bariz bir ayı piyasası rallisi.
Psikolojik olarak önemli olan 30.000 dolar seviyesini tutabilirse, 40.000 dolarlık dirençle al-sat yapabilir. Teknik olarak, 29.000 doların altına düşmek, Mayıs ayının en düşük seviyesi olan 25.424 dolarda, ardından 200 haftalık hareketli ortalamanın 22.130 dolar seviyesinde olduğu bir sonraki destekle bir çift tepeli modeli doğrulayacaktır.

Bitcoin rahatlamaya çalışıyor

Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz gibi, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 30.000 dolar seviyelerini aşan bir hafta sonu rallisinde% 5 arttı. Geçen hafta Bitcoin, teknoloji hisselerinden ve Nasdaq-100’den büyük bir ayrışma ile aşağı doğru hareket etmeye devam etti.

Pazar günkü kazançlarla birlikte, Bitcoin kaybedilen zemini yakalamaya çalışıyor gibi görünüyor. Son kazançlarla, BTC negatif kazançları geri kazanmayı başardı ve şu anda haftalık grafikte düz seviyelerde işlem görüyor. Öte yandan, Nasdaq 100 geçen haftayı yaklaşık yüzde 7 kazançla tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.