BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Ünlü CEO: BTC, ETH, XRP ve ADA İçin En Berbatı Daha Gelmedi!

0 2

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA) dahil olmak üzere en büyük 10 kripto para biriminin fiyatlarını düşüren küresel kripto piyasasının geçen ayki düşük performansına rağmen, JPMorgan CEO’su hala en kötüsünün henüz gerçekleşmediğine inanıyor.

“BTC, ETH, XRP ve diğerlerinin fiyatları daha da düşecek”

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto para yatırımcılarını Federal Rezerv tarafından getirilmesi beklenen ekonomik bir kasırganın başlatacağı bir piyasa oynaklığı konusunda uyarıyor.

Bu hafta Autonomous Research tarafından düzenlenen bir finansal hizmetler konferansında konuşan Jamie Dimon, ilk 10 kripto para biriminin yatırımcılarının, Fed sözde niceliksel sıkılaştırmaya (QT) başladığında yeni ortaya çıkan piyasayı vuracak büyük oynaklığa kendilerini hazırlamaları gerektiğini kaydediyor.

JPMorgan yöneticisine göre, kripto yatırımcılarının yaklaşmakta olan piyasa oynaklığına kendilerini hazırlamaları zorunlu olsa da, ABD merkezli finans kurumu da gelecek olana hazırlanmak için kendini hazırlıyor. Jamie Dimon, “Kendinizi hazırlasanız iyi olur. JPMorgan olarak kendimizi hazırlıyoruz ve bilançomuz konusunda çok tutucu olacağız” diyor.

“Fed yükselen enflasyonu kontrol altına almaya çalışıyor”

Kriptohocası.net haberlerinden de takip ettiğiniz Federal Rezerv’in koronavirüs pandemisi döneminde hızla yükselen 9 trilyon dolarlık bilançosunu azaltmak için önemli hamleler yaptığı artık haber değil.

Niceliksel sıkılaştırma planının bir kısmı, ABD ekonomisinde yükselen enflasyon oranlarını azaltmak amacıyla faiz oranlarını artırmayı da içeriyor. Kripto para piyasası, Federal Rezerv’in yükselen enflasyonu azaltma hamlesinin fırtınasına karşı dikkat çekici olsa da, Jamie Dimon, Fed’in gelecekteki önlemlerinin kripto piyasası da dahil olmak üzere küresel finans piyasalarında büyük bir etki yaratabileceğine inanıyor.

Yaklaşan Fed’in önlemlerinin finansal piyasalarda felaket getirmesi beklenirken, pek çok kişi hükümetin niceliksel sıkılaştırma çabalarına devam etmemesini bekleyecek. Ancak Jamie Dimon, Federal Rezerv’in katı önlemi uygulamaktan başka seçeneği kalmadığını belirtiyor ve şu açıklamayı yapıyor:

ONLARIN FIRTINA BULUTLARI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİM, BÜYÜK FIRTINA BULUTLARI. ANCAK BU BİR KASIRGA VE O KASIRGA TAM ŞURADA, YOLUN AŞAĞISINDA BİZE DOĞRU GELİYOR. SADECE KÜÇÜK BİR FIRTINA MI YOKSA SUPERSTORM SANDY Mİ BİLMİYORUZ.

Kripto piyasası krizleri

Kripto piyasası, Kasım 2021’de en son görülen seviyelerden büyük ölçüde düştü. Diğer kripto para birimlerinin yanı sıra BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA, Kasım 2021’den bu yana %50’den fazla değer kaybetti ve yatırımcılar fırtınanın ne zaman geleceğini bilmiyorlar.

Son 24 saat içinde, tüm kripto para piyasası geçen yıl Kasım ayında kaydedilenden çok uzakta bulunuyor ve günlük olarak da %2,1 düşüşle yaklaşık 1,2 trilyon dolara geriledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.