Türkiye’nin en büyük havayolu şirketlerinden Pegasus, metaverse için ilk adımını atıyor. Dev havayolu şirketi, yeni bir metaverse için piyasanın en büyük metaverse coin projelerinden bir Kacıyla anlaştı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pegasus bu metaverse coin ile piyasa adım adıyor

Pegasus, Decentraland (MANA) ile metaverse’e entegre olacakları dün Twitter’dan duyurdu. “Pegasusport” projesi için henüz bir tarih belirlenmemiş olsa da çok yakında tamamlanması bekleniyor. Resmi duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Piyasanın en büyük metaverse coin projelerinden biri olan Decentraland (MANA), 24 Mayıs’ta yapılan duyuru esnasında düşüşteydi. Bugün, Bitcoin fiyatı 30 bin dolar civarında zaman geçirirken, MANA hafif bir yükselişe 1.03 dolardan işlem görüyor.

Bu haber Decentraland için neden önemli?

Pegasus (BIST: PGSUS), İstanbul merkezli Türkiye’nin en büyük havayolu şirketlerinden biridir. 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding’in ortak girişimiyle İstanbul’da kuruldu. Ardından, 1994 yılında Çukurova Holding yönetiminde bulunan Yapı Kredi Bankası tarafından satın alındı. Ocak 2020 itibarıyla yurt içinde 35 nokta, yurt dışında ise KKTC dahil 76 nokta olmak üzere toplam 42 ülkede 111 noktaya uçuyor.

Kriptohocası.net haberlerinde yer verdiğimiz üzere, yakın tarihlerde Vodafone ve Beymen gibi dev markalar Decentraland metaverse’de sanal mağaza açma planlarını duyurdu. Piyasanın düşüşte olduğu göz önünüe alındığında, Decentraland’ın tanınan markalarla manşetlere taşınması projenin benimsene bilirliğine işaret eden önemli bir haber.

Decentraland nedir?

Decentraland (MANA), Ethereum tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformudur. Kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanır.

Decentraland, yeni bir dünya türü, merkezi olmayan bir internet kuran ilk projelerden biridir. Facebook veya Twitter gibi geleneksel çevrimiçi alanların aksine, Decentraland’da insanlar kripto paralarına gerçekten sahip olacaklar. Ve diğer tüm sanal gerçeklik (VR) platformları gibi, dünyanın her yerinden insanları keşfedebilir ve onlarla iletişim kurabilir ve kendinizi sosyal VR deneyimlerine kaptırabilirsiniz. Ancak bu projeyi daha da devrimci yapan şey, arazi satın almaktan platformun kendisinde işlem yapmaya kadar her şeye güç sağlamak için blok zincir teknolojisini kullanmasıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!