Stroj Coin Nedir? Storj Nasıl Çalışır?

Stroj Coin Nedir
Stroj Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

STORJ Coin Nedir?    

Stroj Coin Nedir? “Depolama” olarak bilinen Storj, açık kaynaklı bir bulut depolama platformu olarak tanımlanır. Temel olarak, kullanıcı verilerini barındırmak için dağıtılmış bir düğüm ağı kullanır. Platform ayrıca barındırılan verileri gelişmiş şifreleme ile korur. Storj, konsept olarak dünyaya ilk kez Aralık 2014’te yayınlanan bir teknik incelemede tanıtıldı. Merkezi olmayan, eşler arası şifreli bir bulut depolama platformu olacak. İki yıl sonra güncellenmiş bir teknik inceleme yayınlandı. Burada tanımladığım şey, bulut depolamaya ihtiyaç duyan kişilerle disk depolama satan kişileri birbirine bağlayan merkezi olmayan bir ağdır. Platform 2018’in sonlarında başlatıldı. Sabit disk alanı ve iyi bir internet bağlantısı olan herkes ağa katılabilir. Ağda düğüm adı verilen varlıklar haline gelirler. Etki alanı sağlayıcılarına Storj belirteçleri verilir.

Storj Nasıl Çalışır?

Stroj Coin Nedir? Storj üç ana bileşenle çalışır. Bunlar, Depolama Düğümleri, Yukarı Bağlantılar ve Uydulardır. Depolama Düğümleri, kullanıcıların verileri güvenli bir şekilde depolaması ve döndürmesi için sabit disklerinde fazladan alan kiralamasına olanak tanır. Uplink, müşterinin bilgisayarında çalışır ve dosyayı ağa yükler. Yukarı bağlantılar, verileri depolamak ve almak için eşlerle birlikte çalışır. Uydular, Depolama Düğümleri ve yukarı bağlantılar arasındaki trafiği koordine eder. Her kullanıcının uyduda bir hesabı vardır. Uydular, meta verileri depolamaktan, depolama düğümü güvenilirliğini sürdürmekten ve ödemeleri dağıtmaktan sorumludur. Türkiye’nin en büyük borsalarından birisi olan Dyorex Kripto Para Borsası Hakkında merak ettiklerinize Dyorex Nedir makalemize link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Stroj Coin Nedir? Bir kullanıcının yer-uydu bağlantısı bir uydudan ağda veri depolamak için izin aldığında, Storj dosyaları bölümleme adı verilen bir süreçten geçer. Bu işlem, saklanacak dosyaları sıkıştırır, şifreler ve bloklara ve bantlara böler. Dosyaları içeren bantlar daha sonra dağıtılır ve ağda depolanır. Dosyaların şifresini çözmek ve almak için özel bir anahtar kullanılır.

Storj Ne İşe Yarar?

Stroj Coin Nedir? Storj, bulut veri depolama sorununu çözmek için tasarlanmış benzersiz bir kripto para birimidir. Kullanım örnekleri arasında video depolama ve akış, yazılım dağıtımı, yedekleme ve yerel bulut uygulamaları yer alır. Diğer bulut depolama çözümlerinde olduğu gibi, kullanıcılar dosyaları ücretsiz katmanın ötesine yüklemek için ödeme yapabilir. Dosyalar, seçilen bölge içindeki düğümlerde şifreli bir biçimde depolanır. B. Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği veya Asya Pasifik. Düğüm sahipleri, katılmak için en az %93 çalışma süresi dahil olmak üzere belirli minimum performans gereksinimlerini karşılamalıdır.

Düğüm sahiplerine, depolama alanını, ağ bant genişliğini ve bir düğüm çalıştırmayla ilişkili diğer maliyetleri dengelemek için Storj belirteçlerinde ödeme yapılır. Storj kripto para birimi Ethereum ağı üzerinde çalışır. Bu, Ethereum cüzdanı olan herkesin Storj jetonları satın alabileceği, satabileceği veya takas edebileceği anlamına gelir. Herkes, Storj ağına katılmadan Storj döviz ticareti yapabilir.

Storj Neden Benzersizdir?

Stroj Coin Nedir? Storj, Amazon ve Google gibi şirketlerin depolama platformlarının yerini alan merkezi olmayan bir depolama platformudur. Blockchain teknolojisine dayanan Storj, Storj’da veri depolayan tek bir şirket olmadığı için benzersizdir. Bunun yerine Storj, yazılımına ve bağımsız bilgisayarlardan oluşan bir ağa güvenir. Basitçe söylemek gerekirse, Storj kullanıcıları, özel anahtarlar sayesinde verileri diğer kişilerin bilgisayarlarındaki boş alanlarda güvenli bir şekilde depolar. Storj, verileri parçalara ayırır ve birden çok düğümde depolar. Bu, platformu güvenli hale getirir. Storj ayrıca geleneksel bulut depolama platformlarından daha hızlı indirme ve yükleme hızları sunar.

Stroj Coin Nedir? Storj ayrıca neredeyse tüm bulut depolama araçları ve yazılımlarıyla entegre olur. Bu araçlar ve yazılımlar arasında Filezilla, Fastly, Filebase ve Duplicati bulunur. Storj’un ağ tasarımının öne çıkan özelliği STORJ madeni parasıdır. Bu, kullanıcıların ağdaki diğer kullanıcılara dosyalarını depolamaları için ödeme yapmasına olanak tanır. Ağa depolama alanı ve bant genişliği katkısı sağlayan kullanıcılar da bu yolla STORJ coinleri kazanabilirler. STORJ madeni paraları itibari para birimiyle değiştirilebilir.

Storj Ağı Nasıl Güvende Tutulur?

Stroj Coin Nedir? Storj Labs Inc., kullanıcı verilerini oluşturmak ve yedeklemek için düğüm bilgisayarlarında kurulu Tardigrade yazılımını kullanır. Bu anonim düğüm ağı, verilerinizin gizliliğini korumak için bulut depolama hizmeti sağlayıcılarına güvenme ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca, sistem uçtan uca şifrelenmiştir. Diğer bir deyişle, her dosya ayrı ana bilgisayar ağına dağıtılmadan önce şifrelenir. Her düğüm, tüm dosyanın yalnızca rastgele bir bölümünü aldığından ve şifre çözme anahtarı her düğüm ile ana bilgisayar arasında paylaşıldığından, bilgisayar korsanlığı neredeyse imkansızdır. Veri barındırmaya ek olarak, düğüm operatörleri, kripto dünyasında madencilik (PoW) olarak bilinen bir süreçte barındırılan dosyaların güvenliğini ve kontrolünü rastgele doğruladıkları için ödüllendirilir. Storj tokenleri bu amaçla kullanılmaktadır. Ağda veri depolamak isteyen kişi veya kuruluşlar, düğümlere ödenmek üzere Storj belirteçleri sağlar. Stroj Coin Nedir?

Bu sistem, kullanıcı verilerinin bilgisayar korsanlığına ve diğer kötü niyetli saldırılara karşı korunmasını sağlar. Verilerin birden çok ayrı veri depolama biriminde saklanması, planlı ve koordineli bir saldırıda kullanıcı verilerinin toplu olarak kaybolması riskini de ortadan kaldırır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!