BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Santiment: Akıllı Para Bu 2 Altcoin’e Akıyor! Yükselebilir!

0 28

Analiz firması Santiment, dünyanın en varlıklı kripto yatırımcılarının piyasadaki düşüşe rağmen lider altcoin Ethereum (ETH) konusunda yükselişe devam ettiğini söylüyor. Santiment ayrıca Chainlink’e (LINK) de dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Santiment, lider altcoin Ethereum’a dikkat çekti

Santiment’e göre, borsa dışı ilk 10 cüzdan portföylerinde yüksek bir Ethereum oranını koruyor ve şimdi borsalardan 3.4 kat daha fazla ETH tutuyor. Firma, bunun en büyük balinaların önde gelen altcoin’i sıkı bir şekilde tuttuğunu gösterdiğini söylüyor. Santiment’in Twitter hesabında aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

ETHEREUM’UN BORSA DIŞI İLK 10 ADRESİ, BORSA DIŞI İLK 10 BALİNA ÜZERİNDE SAHİP OLUNAN YÜKSEK ETH ORANINI KORUYOR. MUAZZAM BİR ŞEKİLDE 3.4 KAT DAHA FAZLA TOKEN TUTULMASIYLA, HALA FİYATLARIN İSTİKRAR KAZANABİLECEĞİNE DAİR BİR İNANÇ VAR GİBİ GÖRÜNÜYOR.

Santiment ayrıca, derin cebe sahip yatırımcıların Chainlink (LINK) biriktirdiğini söylüyor. Firma, merkezi olmayan oracle ağının fiyatının 6.00 doların altına düştüğü geçen aydan bu yana balinaların varlığı stokladığını söylüyor. Platform, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

CHAİNLİNK, SON 2 SAAT İÇİNDE YÜZDE 9 PUMPLADI VE BİRİKEN BALİNALAR SERMAYE KAZANIYOR. 30 MART’TA DUMPLAMA BAŞLADIKTAN SONRA, MAYIS BAŞINDA FİYATLARIN DÜŞMESİYLE YENİDEN BİRİKMEYE BAŞLADILAR. KASIM AYINDAN BU YANA İLK KEZ ARZIN YÜZDE 25’İNDEN FAZLASINI ELLERİNDE TUTUYORLAR.

Cardano ve HNT de iyi performans gösteriyor

Analiz firması, LINK’in Cardano (ADA) ve Helium (HNT) ile birlikte Haziran ayı başlarında kripto piyasasının yüksek volatiliteye rağmen iyi performans gösterdiğini söylüyor. Bu arada, Bitcoin (BTC) ve Ethereum fiyatları yatay hareket ediyor. Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere kripto fiyatları Haziran ayının açılış haftasında çılgınca düştü, ancak sonuç esas olarak Bitcoin ve Ethereum için hareket olmadı. Santiment, “Altcoinler ise ADA, LINK ve HNT’nin iyi performans göstermesiyle birbirlerinden büyük ayrışmalar gösterdi,” ifadelerini kullandı.

Santiment ayrıca, Bitcoin arzının borsalardaki oranının şu anda Aralık 2018’den bu yana en düşük olan yüzde 10’da olduğunu ortaya koyuyor ve bu da uzun vadeli sahipleri arasında yükseliş duruşunun bir işareti olabilir. Santiment’e göre Mayıs ayındaki volatilitenin panik satışları için borsalara hareket eden BTC akışına neden olmasının ardından borsalardaki BTC arzının oranı yüzde 9.9’a düştü. Bu durum, elinde uzun süredir coin tutan yatırımcıların güveninin işareti olarak gösteriliyor. Söz konusu oran, son 3.5 yıldır hiç bu kadar düşük olmamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.