BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Robinhood CEO’su: En İyi Arkadaşım Bu Altcoindir Dedi!

0 11

Ticaret platformu Robinhood’un CEO’su, popüler altcoin projesini destekliyor. Robinhood’un CEO’su ve kurucu ortağı Vladimir Tenev, en büyük meme coin Dogecoin (DOGE) hakkında yeni bir tweet attı. Tweet’e göre DOGE, Tenev’in “en iyi arkadaşı”. İşte detaylar…

Robinhood CEO’su, popüler altcoin DOGE’dan bahsetti

Dogecoin, geçtiğimiz yıl boyunca birçok kişinin ilgisini çeken bir coin oldu. Bunların sonuncusu, ünlü bir şirketin CEO’su oldu. Ticaret firması Robinhood’un CEO’su Vladimir Tenev, yakın zamanda bir tweet attı. “Ulusal En İyi Arkadaşlar Günü” kutlaması yapan Tenev, Dogecoin maskotunu gösteren bir fotoğrafını Twitter’da paylaştı. Tenev, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

EN İYİ ARKADAŞIN OLDUĞUNDA, İŞLER HİÇBİR ZAMAN KORKUTUCU OLMAZ.

Tweet, DOGE ekosisteminde dikkat çekti. Özellikle topluluk üyeleri, fotoğraftakinin ne tür bir köpek olduğunu sordu. Gönderiye yorum yapan bazı kişiler, Robinhood’un bu yılın başlarında SHIB’i listelemesine atıfta bulunarak maskotun ikinci en büyük meme parası Shiba Inu’ya (SHIB) ait olduğunu öne sürdü. Ancak, çoğunluk tarafından kabul edilen gerçek şu ki; Robinhood CEO’su yalnızca Dogecoin’e atıfta bulunuyor. Tenev, tıpkı Tesla CEO’su Elon Musk gibi, Dogecoin hayranı olarak tanınıyor.

Tenev’in DOGE hayranlığı

Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere. Nisan ayında Tenev, Dogecoin’in internetin para birimi haline gelmesine yardımcı olacak ipuçları önerdi. Bir Twitter ileti dizisinde CEO, altcoin ağının olanaklarını ve bundan nasıl yararlanılabileceğini tartıştı. Bunlardan ilki ve en önemlisi işlem ücretleri oldu. DOGE, CEO’ya göre en düşük işlem ücretlerini sunuyor. İkincisi, küresel bir varlık oluşturmayı hedefleyen bir ağ için 1 dakikalık blok süresi çok uzun. Bunun yerine, 10 saniyelik bir blok, daha hızlı işlemler yapmak ve madencilerin rekabet eden zincirler oluşturmasını engellemek ve böylece güç tüketiminden tasarruf etmek için çok daha uygun olacaktır.

Ayrıca, saniyede gerçekleştirilen işlem sayısı açısından DOGE’un potansiyelini 10000 artırması gerektiğini belirtti. Böylece Tesla’nın kurucusu Elon Musk ve DOGE ortak yaratıcısı Billy Markus gibi diğer DOGE savunucularından olumlu tepkiler aldı. Yazım sırasında Dogecoin’in fiyatı, yüzde 0.4’lük bir yükseliş ile el değiştiriyor. DOGE, 10.6 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük onuncu kripto para birimidir. Kripto para, piyasayı son bir aydır etkisi altına alan düşüş trendinin etkisiyle 30 günde yüzde 23 düşüş yaşadı. Coin, 8 Mayıs 2021’de gördüğü 0.73 dolarlık rekor seviyesinin yüzde 90 kadar altında. Yazım sırasında DOGE, 0.08 dolardan işlem görüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.