BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Popüler Analizciden Korkutan Bitcoin Uyarısı : Yeni Dip Geliyor !

0 2

Bitcoin Fiyatında Sert Düşüş

BTC‘nin fiyatı bu yıl sert bir şekilde düşerek 2021’de elde edilen kazanımların çoğunu kaybetti. Dünya genelinde artan enflasyon ve faiz oranlarına ilişkin endişeler kayıpların ana nedeni olarak gösteriliyor. Aynı faktörler hala geçerliliğini koruyor ve sadece Bitcoin değil, tüm kripto para birimlerini çevreleyen piyasa duyarlılığını ciddi şekilde etkiliyor. Ayrıca altcoin‘ler Bitcoin’den daha fazla kayıp vermiş durumda.

Daha yakın zaman diliminde, Terra çöküşünün neden olduğu düşüş, kripto para yatırımcılarının daha fazla kayıp vermesine neden oldu. Stablecoin’lerin güvenilirliği konusundaki tartışmalar, bir kez daha endüstride daha fazla ve daha hızlı düzenlemelere duyulan ihtiyacın hatırlanmasına neden oldu.

BTC’de Yeni Dip Neresi?

Popüler kripto para analisti Capo of Crypto, Twitter takipçilerini boğa tuzağına düşmemeleri konusunda uyararak yeni bir dibin geleceğini söyledi:

Bitcoin hariç neredeyse tüm piyasa sıçrama yapmasının ardından yeni bir dip yaptı ve bunun aslında bir boğa tuzağı olduğunu gösterdi. BTC’de yeni dip geliyor.

Analist, yeni dibe en yakın fiyat noktasının 21 bin dolar ile 23 bin dolar arasındaki fiyat aralığı olduğunu belirtirken, her sıçramanın düzeltme için olduğunu ve kontrolün ayılarda olduğunu not etti.

Güncel verilere göre, kripto para piyasasına yönelik duyarlılık, Covid-19’un ilk patlak vermesinin ardından 2020’de yaşanan piyasa çöküşünden bu yana görülen en kötü seviyelerde.

CoinMarketcap’in verilerine göre, Bitcoin‘in fiyatı yazım sırasında 24 saatte yüzde 0,56 düşüşle 28 bin 866 dolardan işlem görüyor. Geçen haftaya ait veriler, Bitcoin’in piyasa değerinin yaklaşık 560 milyar dolar, mevcut piyasa değerinin ise 548 milyar dolar olduğunu gösteriyor.

Öte yandan 29 bin doların altında fiyatlanmasına rağmen Bitcoin’in piyasadaki hakimiyeti azalmış değil. CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre, Bitcoin‘in piyasa hakimiyeti şu anda yaklaşık sekiz ayın en yüksek seviyesinde. En büyük kripto para birimi, yüzde 46’lık piyasa hakimiyeti ile geçen yılın Ekim ayından bu yana en güçlü noktada oturuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.