BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Pax Dollar Nedir? USDP Ne İşimize Yarar?

0 2

Pax Dollar nedir? Pax Dollar, ABD doları destekli bir kripto para birimidir. Paxos platformuna bağlıdır. Yatırımcıların gözde stabilcoin’lerinden biridir. Ethereum blok zincirine inşa edilmiştir. Bir ERC-20 token’ıdır. 

Pax Dollar nedir?

Pax Dollar (USDP) Coin projesinde amaç, piyasadaki diğer stabilcoin’ler gibi ABD dolarına sabitleyerek para transferi gerçekleştirmesini sağlamaktır. ABD Dolarına endekslenmiş bir kripto paradır. Paxos, fiat para teminatlı bir stablecoindir. Platform, ABD’de bulunan kendisine ait bir bankada dolarla eşit değerden teminatlandırılmıştır. Paxos Standard’ın kurucuları Charles Cascarilla ve Rich Teo’dur. Platform, Eylül 2018’de kurulmuştur. Paxos Standard, her yatırımcısının elinde bulunan ABD dolarlarını dilediği gibi kendi token’larına dönüştürebilme imkanı sağlayan bir stablecoin’dir. 

Paxos Standart, küresel bir ağ oluşturarak finans ekosistemini daha büyük hale getirmesi için tasarlanan bir projedir. Bu yazının yazıldığı 8 Mart tarihi itibariyle 1 USDP Coin fiyatı 14.40 TL’dir. Güncel dolar kuru ile 0.99 dolara denk gelmektedir.Son 24 saatte fiyatında bir değişiklik gözlenmemiştir. Piyasalarda dolaşımdaki arz miktarı  945.642.940 USDP Coin iken maksimum arz miktarı ise bilinmemektedir. Pax Dollar(USDP) Coin, CoinMarketCap kripto para piyasasında 79.sırada bulunmaktadır. Ayrıca toplam piyasa değeri ise 13.629.075.655 Türk Lirasıdır.

Avantajları ve Dezavantajları

Yatırımcılar, emtia ticareti bile yapabilir. Yatırımcıların, kripto varlıkları tamamen risksiz şekilde saklanmaktadır. Paxos, fiyat riskini minimum seviyeye indirerek blok zinciri varlıkları ile işlem yapılmasını sağlar. Böylece bu proje sayesinde kripto para piyasasında para transferi gerçekleştirmek cüzdan arası transfer işlemi kadar kolay ve hızlıdır.  Çok düşük komisyon ücreti karşılığında ulusarası para transferi işlemi yapılabilmektedir.

Dezavantajları

Diğer kripto paralar gibi tam merkeziyetsiz olduğu söylenemez. Güvenlik bakımından henüz gelişmemiş bir teknolojidir. Ciddi açıkları bulunmaktadır.

Pax Dollar nedir? Pax Dollar (USDP) Coin’e Nasıl Sahip Olunur?

USDP Coin Binance, Mangala Exchange, Sushiswap, Hotbit Korea, Bittrex ve Bitglobal gibi güvenilir, popüler ve işlem hacmi geniş borsalarda listelenmektedir. Öncelikle, yukarıda belirtilen USDP Coin’in listelendiği herhangi bir borsa platformuna giriniz. Ardından ücretsiz hesap oluşturma sayfasına giriniz. Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra hesabınızı oluşturunuz.

Kimlik doğrulama işlemi adımlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayınız. Ardından, hesap açılış ve doğrulama işlemini tamamladıktan sonra borsanın para yatırma sekmesinden sizin için uygun olan yöntem ile para transferi gerçekleştiriniz. Son adımda ise, USDP Coin’in listelendiği borsa sekmesine giriniz. Güncel fiyat üzerinden veya dilediğiniz tutarı girerek kolayca USDP Coin sahibi olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.