Önemli Gelişme: LUNA İçin Beklenen zaman geldi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra (LUNA) Blockchain’inin yeni genesis bloğu için beklenen tarih açıklandı. İşte LUNA yatırımcılarının merak ettiği tarih…

LUNA yatırımcılarının gözü 26 Mayıs’ta

Terra 2.0, Terra’nın resmi yönetim web sitesine göre 7.790.000 blok yüksekliğinde bir anlık görüntü alacak. Anlık görüntü için mümkün olan en erken zaman 26 Mayıs Türkiye saati ile 19.20 olarak belirlendi. Ayrıca, Genesis blok arzı beklenenden çok daha düşüktü, yaklaşık 116,7 milyon. Bir yıl sonra 182 milyona çıkması bekleniyor. Blockchain araştırmacısı ve gazeteci Wu Blockchain, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Arz hesaplanırken bazı faktörler göz önünde bulundurulmalı. Örneğin çöküş öncesi LUNA sahiplerine yapılacak tahsis, 10.000 Luna veya daha az anlık görüntü bakiyesine sahip tüm yatırımcılar için geçerli olacak.  Yüzde 70’i iki yıl sonra piyasaya girecek. Bu, bireysel LUNA sahiplerinin başlangıçtaki likiditesinin karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için yapılır. Yeni genesis bloğu ile yapılan yeni kurtarma planı, çöküşten önce Luna’nın toplam cüzdanlarının yalnızca yüzde 6.45’ine kıyasla, Luna’nın cüzdanlarının yüzde 99.81’ini kapsayacak.

Güney Koreli düzenleyiciler harekete geçti

Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere Terra ekosisteminin çöküşü, kripto ekosisteminde şok dalgaları göndererek tüm pazarı aşağı çekti. Bu fiyasko, yalnızca algoritmik stablecoin’lerin geçerliliği ve sürdürülebilirliği hakkında soruları gündeme getirmekle kalmadı, aynı zamanda piyasayı düzenleme aciliyetini de artırdı. The Korea Times tarafından hazırlanan bir rapora göre, felaketin ışığında, Güney Koreli düzenleyiciler kripto borsalarının incelemesini ve denetimini sıkılaştırmaya çalışıyorlar.

24 Mayıs’ta sona eren iki günlük acil bir Ulusal Meclis seminerinde, kripto borsa liderleri ve üst düzey hükümet yetkilileri, Terra-Luna çöküşü gibi gelecekteki fiyaskolara karşı alınacak önlemleri tartıştılar. Seminere ülkenin en büyük borsaları olan Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax’tan temsilciler katıldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!