BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

LUNA’dan Sonra Yatırımcıların Hızla Aldığı Altcoin, SHIB’in Önüne Geçti!

0 4

Tron’un altcoin projesi TRX, şimdi Shiba Inu’yu (SHIB) geçerek piyasa değerine göre 14. en büyük kripto para birimi haline geldi. İşte fiyat hareketleri ve detaylar…

TRX, popüler altcoin SHIB’i geçti

Tron ekosistemi, son çöküşten sağ kurtulan en büyük kazanan olma yolunda başarılı oldu. Ekipleri tarafından atılan proaktif adımların onlar için işe yaradığı kanıtlandı. TRON zinciri, geçen ay toplam kilitli değerinde (TVL) önemli bir kazanç kaydetti. TVL’si yüzde 33’ün üzerinde artarak 5.5 milyar dolara ulaştı. Tron’un yerel tokeni TRX ve stablecoin USDD, yatırımcıların en iyi tercihi oldu. Son 30 günde, en büyük kripto para birimleri serbest düşüş gördüğünde, TRX token fiyatları arttı.

Bu arada, Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC) aynı süreçte yüzde 22 düştü. Bu dalgalanmayı desteklemek için Tron, 39.09 milyon dolar değerinde 499.9 milyon TRX tokenının yakıldığını bildirdi. Bu sırada, son 24 saat içinde bilinmeyen bir cüzdana 8,5 milyon dolar değerinde 106,5 milyon TRX tokenı gönderildiği kaydedildi. Ancak, bunun bir yakma işlemi olup olmadığı net değil. Tron Topluluğuna göre, 24 Mayıs 2022, yaklaşık 520,4 milyon token yakıldı. TRX, yazım sırasında ortalama 0,08 dolar fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi yüzde 25 artarak 1,6 milyar dolara ulaştı.

TRX, Shiba Inu’yu geride bıraktı

Tron’un stablecoin’i USDD, TerraUSD’nin çöküşü nedeniyle açılan boşluğu doldurma fırsatını yakalamaya çalışıyor. Lansmanın ilk ayında, toplam USDD arzı 543 milyonu aştı. 24 saatlik işlem hacmi 105 milyon dolar. Tron’un son başarısı, TRX tokenının Shiba Inu’yu geçmesine yardımcı oldu. TRX, 7,69 milyar dolarlık piyasa değeri ile 15. en büyük kripto para oldu. Shiba Inu ise 6,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile 16. sıraya geriledi. Daha önce TRON DAO Reserve, diğerleri arasında 82.3 milyon dolar değerinde Bitcoin, 181.6 milyon dolar değerinde TRX tokeni ve 295 milyon dolar değerinde USDT’yi güvence altına aldıklarını bildirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.