LUNA Pozisyonu Olan Yönetici: Bu 2 Altcoin’e Yönelin!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çöken Terra’da (LUNA) da pozisyonları olduğunu söyleyen Rich Rosenblum, her gün milyarlarca doları hareket ettiren bir kripto piyasa yapıcısını yönetiyor. ‘Çok seksi’ olmayan ancak düşüş dalgasıyla savaşan bir altcoin projesini ve yeni ağlara olan talepte bir artış beklediği için izlenmesi gereken az bilinen bir Blockchain’i paylaşıyor.

LUNA çöküşü bir ‘Lehman olayı’ mı?

33 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Terra (LUNA) ekosistemi, 7 Mayıs’ta algoritmik stablecoin UST’nin dolar çıpasını kaybetmesi nedeniyle çökmeye başladığında, piyasa katılımcıları bir dizi büyük oyuncunun çöküşte yakalanmasıyla, bunun kriptonun ‘Lehman anı’ olup olmayacağını sorguladı.

Piyasa yapıcısı olan GSR, 2013 yılında kuruldu ve her gün 4 milyar doların üzerinde kripto işlemi yapıyor. LUNA olayını değerlendiren GSR’nin kurucu ortağı ve başkanı Richard Rosenblum, bulaşma etkilerinin şimdiye kadar sınırlı olduğunu düşünüyor

“LUNA çöküşünün, uzayda çok fazla etkisi olmuş gibi görünmüyor”

UST’nin çökmeye başlamasıyla, pozisyonlarını ikiye katlayan Arca ve CEO’su ve kurucusu Michael Novogratz’ın Terra (LUNA)’ya atıfta bulunan bir dövme yaptırdığı Galaxy Digital dahil olmak üzere, Terra’nın çöküşünden bir dizi fon etkilendi. GSR’nin bile Terra’da (LUNA) pozisyonları vardı, ancak Rosenblum bunların ‘büyük’ ​​olmadıklarını söylüyor.

Rich Rosenblum, “DeFi’de çok aktifiz ve bunun bir kısmının piyasa yapıcı olarak görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Hem merkezi borsalarda hem de merkezi olmayan borsalarda likidite sağlamak istiyoruz ve bunu temel bilgi tabanımızın bir parçası olarak görüyoruz,” diyor. Rosenblum, kaybedecek milyarları olan daha büyük pozisyonlara sahip oyuncular için bile, bunun daha geniş portföye göre minimum olduğunu açıklıyor.

Rich Rosenblum, “Yatırım topluluğu zarar görse ve oldukça konsantre pozisyonlarda olsa bile, bunların kaybedecek parası olan ve son birkaç yılda çok başarılı olan gruplar olduğunu düşünüyorum. Ve uzayda çok fazla etki olmuş gibi görünmüyor,” yorumunu yapıyor.

Daha sağlam iş modellerine bir örnek: MakerDAO (MKR)

Rosenblum, birçok yatırımcının ve piyasa yapıcısının, merkezi olmayan protokollere akın ettiğini söylüyor. Bunun, sağlam bir iş planı olup olmadığına bakarak daha düşünceli bir yaklaşıma geçeceğini umuyor. Zaten merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi, faaliyetlerde önemli bir yavaşlama görmeye başlıyor.

The Block Research’ten DeFi hakimiyetine bakan grafik

Rosenblum, “Bence bu, LUNA ile daha az, sadece özel piyasalar ve kamu pazarlarının birkaç yıldır ilk kez yenilmesiyle ilgili” diyor. Daha sağlam iş modellerine yönelik bu hareketin bir örneği, mevcut ayı piyasasının ortasında MakerDAO’yu çevreleyen faaliyet. Kısa süre önce DefiLlama’nın toplam kilitli değer lider tablosunun en üstüne sıçradı.

Algoritmik stablecoin DAI’yi piyasaya sürdüğünde projeye verilen tepkiyi anlatan Rosenblum, “MakerDAO, 2018’de her zaman çok seksi bir proje değildi” diyor. MakerDAO, bireylerin kripto para birimleri ödünç vermelerini ve ödünç almalarını sağlayan merkezi olmayan bir borç verme platformu. Ekosistem, borç verme oranlarını belirlemek için aşırı teminatlandırılmış bir stablecoin olan DAI’yi kullanıyor. Rosenblum, şu değerlendirmeyi yapıyor:

ALGORİTMİK BİR ÖDÜNÇ ALMA VE ÖDÜNÇ VERME ARACINA SAHİP OLMA KAVRAMI O ZAMANLAR YENİYDİ, ANCAK O ZAMANDAN BERİ GERÇEKTEN O KADAR ÇOK ŞEY YAPMADILAR. VE BENCE ZAMANA DİRENDİ, ÇÜNKÜ ÜRÜNLERİ, DİYELİM Kİ, TERRA’NIN GÖRKEMLİ PLANLARINA GÖRE OLDUKÇA BASİT, AMA BENCE HALA YAPTIĞI ŞEYİ YAPIYOR VE İŞE YARIYOR.

Rosenblum, Maker tokeninin (MKR) geçen hafta boyunca yukarı doğru işlem gören birkaç kriptodan biri olduğunu vurguluyor.

FTX’te bir aylık dönem boyunca MAKER token alım satım faaliyet grafiği

Yeni yarışmacılardan biri olarak öne çıkan proje: Aptos (APTOS)

Rosenblum, “Bu tür bir yatırımın çok zor olduğu bir dönem oldu. Çünkü hem hisse senetleri hem de tahviller birbirine paralel olarak düşüyor. Böyle bir dönemde, çok yeni bir varlık sınıfı olduğu için kriptonun dağılmasını beklemek zor,” diyor.

Bu yıl kriptoda sürpriz bir boğa piyasası görmek için Rosenblum, DeFi yazında olduğu gibi bir ilginin yeniden canlanması için bazı gerçekten yeni fikirlerin piyasaya girmesi gerektiğini umuyor. Kriptohocası.net haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, bu yıl piyasa için beklenen katalizörlerden biri, lider altcoin Ethereum’un, çok beklenen katman-2 Ethereum ölçeklendirme çözümleri için planlanan airdrop’ların yanı sıra, Proof of Stake (PoS) konsensüs modeliyle ‘birleşmesi’.

Kripto destek mağazası Dexterity Capital’in kurucu ortağı Michael Safai, geliştiricilerin ve yatırımcıların, Terra’nın patlaması ışığında Ethereum ve Bitcoin gibi eski koruma blokajlarının güvenliğine geri dönmelerini bekliyor. Rosenblum aynı fikirde değil ve bunun yerine ‘piyasanın yeni katmanlar için iştahını açacağına’ inanıyor ve “Artık sadece Ethereum ile rekabet etmek için değil, aynı zamanda uzayda değer sağlamak için çok açık bir yol var” yorumunu yapıyor.

Rosenblum, Aptos’u (APTOS) milyarlarca değerleme ile oturan ve hala main-net öncesi olan yeni yarışmacılardan biri olarak öne çıkarıyor. Ayrıca Rosenblum, bu yıl başarıya ulaşabilecek birkaç Blockchain daha çıkması için yer olduğunu düşünüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!