BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

LUNA 27 Mayıs’ta Yeniden Doğuyor: İşte Destekleyen Ve Hak Veren Borsalar!

0 4

Son zamanların en çok konuşulan altcoin’i olan Terra (LUNA) için yeni gelişmeler yaşanıyor. Terra 2.0 beklentisi piyasada meraka yol açarken bu yeniliği destekleyen borsalara dair haberler gelmeye devam ediyor. İşte detaylar…

Terra 2.0 hayata geçiyor

Görünüşe göre Do Kwon ve ekibi, bu ayın başlarında kripto tarihinin en büyük çöküşlerinden birinin ardından nihayet Terra ekosistem canlanma planını hayata geçirdi. Duyuruya göre, 27 Mayıs Cuma günü Terra 2.0 adlı yeni bir zincir piyasaya sürülecek. Duyuru, “Terra ekosisteminin yeni bir Blockchain’in doğuşunu talep eden 1623 Teklifini geçmek için oy kullandığını” belirtiyor. Önerilen plana göre, orijinal Blockchain, Terra Classic olarak adlandırılan eski zincirle ayrılacak. Yeni Blockchain, herhangi bir algoritmik stablecoin olmadan çalışacak olan Terra adını alacak.

Benzer şekilde, eski Lunatokenı Luna Classic (LUNC) olarak adlandırılırken yeni token LUNA adını alır. Do Kwon ve ekibi, önceki LUNA ve UST kripto para birimlerinin tüm sahiplerinin yeni kriptoyu Perşembe günü bir airdrop ile almasına karar verdi. Bu, katılımcıları doğrulamak için eski Terra ağından alınan anlık görüntülere dayanacak. Token dağıtım detayları yönetim teklifinde bulunabilir, ancak özetlemek gerekirse:

  • Topluluk havuzu: %30
  • LUNA sahiplerine saldırı öncesi: %35
  • Saldırı öncesi UST sahipleri: %10
  • Saldırı sonrası LUNA sahipleri: %10
  • Saldırı sonrası UST sahipleri: %15

Ancak Terra, teknik kısıtlamalar nedeniyle Terra’daki tüm LUNA ve UST varlıklarını anlık görüntüye dahil etmenin mümkün olmayacağını belirtti. Bu, Terra’dan köprülenmiş UST veya LUNA’yı içerir, LUNA veya UST köprüleri olan ve saldırı sonrası anlık görüntüye dahil olmak isteyen Kullanıcılar, Terra Blockchain’ine geri köprü kurmalıdır. Anlık görüntü ayrıca CW3 çoklu imza sözleşmelerinde UST veya LUNA’yı içermeyecektir. UST veya LUNa’nın çoğunu dahil etmeye çalışsa da, bazı uç durumlar olacaktır.

Kripto para borsaları LUNA kurtarma planını destekliyor

En popüler kripto para borsalarından bazıları Terra 2.0 lansmanını desteklemek için öne çıktı. Kripto para borsası Huobi, lansmanı destekleyeceğini söylerken OKX, yeni Terra tokenlarının airdropunu destekleyeceklerini söyledi. Binance, müşterilerini oylama sonucu hakkında bilgilendirdi ve borsanın Terra ve UST çöküşünden etkilenen Binance kullanıcıları için bir kurtarma planı hazırlamak için Terra ekibiyle işbirliği yaptığını söyledi.

HitBTC, 27 Mayıs’tan itibaren Terra 2’de çalışacak yeni Terra tokenını destekleyeceğini söyledi. Şu anda var olan eski zincirin adı Terra Classic ve tokenların adı Luna Classic (LUNC) olacak.

Huobi, Terra 2’yi desteklemek için heyecanlı ve istekli görünen başka bir kripto borsası. Borsa, müşterilerini “LUNA‘nın Yeniden Doğuşu”na hazırlamak için bir tweet gönderdi.

BYBIT, Terra 2 yayınlanmadan önce 26 Mayıs’ta platformunda UST ve LUNA tokenlarını yeniden adlandıracağını söyledi. 25 Mayıs öğleden sonra para yatırma ve çekme işlemleri durduruldu.

Birtue, 27 Mayıs 2022’de LUNA 2.0 ticaretini başlatan ilk borsa olacaklarını söyledi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.