BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Kripto piyasalarında düşüş devam ediyor: DOGE ilk 10’da en çok Eksiye düşen altcoin oldu

0 6

Kripto para piyasalarında son 24 saat için ortalama yüzde 5 oranında bir düşüş görülürken bir önceki gün ABD işlem saatlerinde aynı oranda bir toparlanma görülmüştü. 

Kripto paralar, Asya işlem saatlerinde daha düşük hacimli işlemler dahilinde yatay konumunu koruyarak değer kayıplarını nispeten yavaşlattı. En büyük 10 kripto varlık arasında son günlerde yeniden popüler olan Dogecoin (DOGE), en sert düşen kripto varlık oldu. 

Piyasanın en büyük kripto varlığı Bitcoin (BTC), dünkü satış dalgasında bu haftaki dip seviyesini yeniledi. Haftanın ilk günü görülen son 6 haftanın dip seviyesi 38.200 dolar revize edilerek kapanışa doğru BTC/USD paritesinin 37.700 dolara kadar gerilediği kaydedildi. Yeni gün açılışıyla birlikte bir miktar toparlanan Bitcoin, sabah saatlerinde alıcı ağırlıklı işlemlerle 38.700 dolar seviyesine kadar yükselmişti. 

En büyük ikinci kripto varlık Ethereum (ETH) ise kısa bir süre 2.760 doları test etse de son satışlarda hafta başındaki dip seviyesi 2.800 dolarda destek buldu. Sabah saatlerinde ise 2.870 dolarda yukarı yönlü bir görünüme sahipti.

Dogecoin (DOGE) en çok değer kaybeden altcoinler arasında

Elon Musk’ın Twitter almasıyla ilgili haberlerin ardından kısa sürede yüzde 30 oranında yükselişle 0,16 dolar bandına kadar yükselen DOGE, dün akşam saatlerindeki satıcılı seyirde sert bir düzeltme gördü ve yüzde 12 kadar geri gelerek 0,14 dolar aralığına çekildi. 

Dogecoin (DOGE), bu haftaki sert yükselişiyle aylar sonra yeniden en büyük 10 kripto para arasında adını yazdırmıştı. An itibarıyla 18,73 milyar dolar sermaye değeri bulunan Dogecoin, bugün 18,67 milyar dolar piyasa değerine sahip AVAX ile ilk 10 için mücadele ediyor.

Dogecoin piyasasında görülen sert düzeltmenin ise beklentiler doğrultusunda yapılan alımların haberin gerçekleşmesi ve akabinde Elon Musk’ın Twitter alımıyla ilgili gelişmelerin gündemden düşmeye başlamasına bağlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.