BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Kripto Parada Boğa Sezonu Ne Demek

0 11

Kripto parada boğa sezonu ne demek bilmek istiyorsanız yükselişleri takip edin! Piyasalar yükselmeye başlıyor ise sezon açılıyor demektir. Sizde hemen yerinizi alarak sezonda kazananlar arasında yerini alın…

Boğa sezonu kripto para yatırımcılarının en çok merak ettiği sorulardan biridir. Çünkü boğa sezonu para kazancı demekle neredeyse eş değerdir. Boğanın ayak seslerini takip ederek boğa sezonunda sizde para kazanabilirsiniz.

Kripto Boğa Sezonu Nedir?

Boğa sezonu kripto yatırımcıları için en çok merak edilen konuların başında geliyor. Boğa piyasası ve ayı piyasası en çok bilinen ve kullanılan piyasa isimlendirmelerdir. Özellikle yatırımcılar için önemli olan boğa sezonudur. Boğa piyasası alış baskısı altında satıcı hacminin çok daha olması anlamına gelir.

Kripto paralarda eğer piyasa yukarı yönlü ivmeleniyor ise bu durum boğa sezonu olarak isimlendirilir. Örneğin x bir para birimi yukarı yönlü hareket ediyor ise yatırımcılar buna boğa sezonu başladı diye ifade eder. Kısaca eğer kripto paralar yükseliş trendine geçti ise boğa sezonu başlamış demektir.

Kripto Parada Boğa Piyasası Ne Zaman Başlar?

Boğa sezonunun başlaması yatırımcıların dört gözle beklediği bir olaydır. Bu sezonun önceden tahmin edilip edilemeyeceği ise merak konularından biridir. Bu konuda detaylar:

  • Boğa sezonu fiyat hareketliğinden tespit edilir.
  • Fiyatlarda artış yaşanıyor ise sezon başlamıştır.
  • Genel olarak piyasa hacmini etkileyen olaylardan sonra yaşanır.
  • Sezonun ne kadar süreceği ise ortama ve yine piyasaya göre değişkenlik gösterir.
  • Bazı dönemlerde piyasa günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak dilimlere ayrılabilir.
  • Arz ve talep dengesi sezonun süreci zamanın belirlenmesinde kullanılır.
  • Özel olarak her kripto para için analiz oluşturmak mümkündür.

Kripto Para Bopa Sezonu Bilinmesi Gerekenler

Boğa sezonunda talebe göre alımlara göre yükseliş trendi gösteriyor ise sezon başlayabilir. Anlık hareketlilik her zaman sezon içerisinde değerlendirilmez.

Trende bakıldığında toplama aşaması ilk aşamadır. Zararda olan bir piyasa yatırımcılar içi boğa sezonu yaşamaya adaydır. Henüz yüksek bir yükseliş yaşanmasa da arzlar toplandığında doğal olarak trend yükselişe geçer. Bu durumda da her meblağ yatırımcı para kazancı sağlayabilir.

Agresif yükselmeler de bu sezon içerisindedir. Piyasa değeri arttıkça arzda artar ve ilerleme devam eder. Sezonun süresi ise ülkedeki durumlar ve siyasi dengelere göre uzun vadede veya kısa vadede kazanç yaşanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.