Korkutan Analiz: Bitcoin Mayıs Sonunda Bu Katmana İnecek!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti Capo’ya göre, Bitcoin fiyat seviyeleri, sınırlı direnç ve destek seviyelerinde gezinmeye devam ediyor. Analist bu durumun, önümüzdeki belirleyici olacak aşamanın devam ettiğini göstergesi olduğu bildiriyor. Bununla birlikte, birden fazla faktörün ani düşüşe işaret ettiği, belirleyici seviyenin bir kırılma ile son bulmayacağı da belirtiliyor.

Bitcoin fiyat seviyesinin yeniden düşebileceği belirtiliyor

Kriptohocası.net olarak daha önce bildirdiğimiz gibi; BTC fiyatı, 18 ayın en düşük seviyesi olan 21 bin dolar seviyelerine gerilerken, yaklaşık olarak yüzden 25’ten fazla düşüş yaşadı. BTC fiyatının, düşüş bayrağı içinde trend olmaya devam ettiği belirtiliyor.

Analist, daha düşük desteği kırıp sert bir şekilde düşmeye hazırlandığı belirtiyor. Yakın tarihli bir güncelleme ile BTC balinaları yaklaşmakta olan BTC fiyat hareketi konusunda belirsiz görünmekle beraber, son 24 saat içinde yaklaşık 30 bin BTC’yi elden çıkardılar.

‘’21 bin dolar seviyesine kadar gerileyebilir’’

Diğer yandan analistlere göre, borsalardaki arz da yaklaşık 10 bin BTC arttı. Dolayısıyla bu durum, piyasada önemli bir satış baskısının yaşanmasını tetikledi. Analistler, satış baskısının ardında ki nedenin devasa BTC rezervlerinden kaynaklandığı belirtiliyor.

Bitcoin, şu anda 29 bin dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ederken, her an bir düşüşle karşı karşıya olabileceği belirtiliyor. Ayrıca, BTC fiyatı yeniden 29 bin dolar seviyesinin altına düşerse ve kısa sürede toparlanamazsa, o zaman dik bir düşüş eğiliminin yeniden başladığı varsayılabileceği bildiriliyor. Popüler kripto para analisti Capo’nun tahmin ve öngörülerine göre, fiyat 21 bin dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

Analist, yükselişin son derece zor olacağını söylüyor

Capo, birkaç gündür BTC fiyatlarında meydana gelen hareketliliği yayınlıyor. Başlangıçta fiyatlar 30 bin dolar seviyesinin üzerinde seyrederken analist, 28.600 dolar seviyelerini yeniden test etmek için 29 bin doların altına kadar oluşacak bir düşüş öngörmüştü. Erken işlem saatlerinden itibaren gerçekleşen son düşüş, tahmini doğrular nitelikte görünüyor.

Eğer analistin belirttiği BTC fiyatı, öngördüğü seviyelerde dalgalanmaya devam ederse, önümüzdeki birkaç gün içinde dik bir düşüş yaşanabilir. Analistin burada belirttiği BTC fiyatlarının, 21–23 bin dolar seviyeleri arasında işlem görmesi bekleniyor. Son 18 ayın en düşük seviyesine kadar gelmesinden sonra lider kripto para biriminin, bir süre daha yükseliş momentumunu yeniden kazanması Capo’nun tahminlerine göre son derece zor olacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!