BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

JPMorgan: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı Bu Rakamlar!

0 3

Bitcoin, 30.000 dolar seviyelerinde ciddi bir dirençle karşı karşıya ve bazı analistler, buradan düşmeye devam edeceğine inanıyor. Bir Wall Street bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin için olumlu ve mevcut fiyatlara göre yüzde 28’lik bir artış öngörüyor.

JPMorgan: Bitcoin’in “gerçek değeri” 38.000 dolar

JPMorgan analistleri yatırımcılara yazdığı bir mektupta 38.000 doların Bitcoin için “makul bir fiyat” olduğunu belirtti. Ayrıca, banka piyasanın geleceği konusunda iyimser. Notta şunlar yazıyor:

JPMorgan, gayrimenkul yerine kripto paraları tercih ediyor

Şirketin tavsiye ettiği “alternatif yatırımlar” arasında Bitcoin ve kripto para birimleri de yer alıyor. JPMorgan’a göre, kripto paralar, özel borç, özel sermaye ve gayrimenkul gibi diğer varlık türlerinden daha büyük bir düzeltme gördü. Bankanın stratejistleri bu konuda şunları söylüyor:

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, küresel finansal ortamdan ciddi şekilde etkilendi. Fed yükselen enflasyon karşısında faiz oranlarını yükseltmeye hazırlanırken, yatırımcılar KAPALI varlıkları riske atmak için para transfer ediyor. Ancak son düşüşe rağmen, dünyanın bazı zengin yatırımcıları Bitcoin’i desteklemeye devam ediyor. Milyarder hedge fon yöneticisi Ray Dalio, alternatif bir varlık sınıfı olarak Digital Gold Bitcoin’e hala inandığını söyledi. Bir milyarder olan Bill Miller, Bitcoin varlıklarını elinde tuttuğunu ve mevcut piyasa gerilemesi boyunca hiç satmadığını söyledi.

Piyasa analistleri Bitcoin için neler söylüyor

Analistler volatilitenin geri döneceğini tahmin ederken, düşük işlem etkinliği önem kazanıyor. Analist Dylan LeClair, volatilite verilerine dayanarak durumu “ürkütücü derecede sakin” olarak nitelendirdi.

25 Mayıs’ta 32.800 dolara doğru bir hareket öngören Michaël van de Poppe ise mevcut fiyat bölgesinden bir kopuşun “nispeten yakında” olacağını söylüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.