BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

IMF Başkanı Bu 2 Altcoin İçin Konuştu: Sakın Piyasadan Çıkmayın!

0 9

Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) bir yetkili Pazartesi günü yaptığı açıklamada, popüler bir stablecoin’in son çöküşünden sonra insanların Bitcoin ve altcoin dünyasından tamamen kaçınmaması gerektiğini söyledi. İşte detaylar…

IMF Başkanı: BTC ve altcoin alanını terk etmeyin

Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere TerraUSD veya UST, bu ayın başlarında patladı ve kripto para piyasasının toplam değerinin yüz milyarlarca dolar düştüğünü gören bir zincirleme reaksiyon başlattı. IMF’nin genel müdürü Kristalina Georgieva, Dünya Ekonomik Forumu’nun Davos’taki yıllık toplantısında, “Bu dünyadaki önemi korumanızı rica ediyorum” dedi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Yatırımcıları korumak için koruyucular yerleştirmenin ve eğitim sunmanın dünya çapındaki düzenleyicilerin sorumluluğunda olduğunu da sözlerine ekledi. Georgieva, değişen seviyelerde ilişkili risklere sahip birçok farklı varlık türü olduğunu kaydetti. Örneğin, nakit ve diğer varlıklarla desteklenen stablecoin’ler ile Terra’nın UST’si gibi değerlerini korumak için algoritmalara dayananlar arasında büyük bir fark var. Stablecoin’ler, ABD doları gibi bir rezerv varlığa 1’e 1 değerini koruması gereken bir tür kripto para birimidir.

Georgieva: Hazırlıklı olmalısınız

Georgieva, “Ne kadar az destek varsa, bu şeyin suratınızda patlama riskini almaya o kadar hazırlıklı olmalısınız,” dedi. Ancak tüm kripto paraların aynı fırçayla lekelenmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Georgieva, merkez bankası kripto para birimlerini tartışan bir panelde dünyanın finansal seçkinlerinin diğer üyeleriyle birlikte konuşuyordu.

Fransa Merkez Bankası başkanı Francois Villeroy de Galhau, kripto para birimleri ve merkezi olmayan finansın popülaritesi arttıkça merkez bankalarının insanların güvenini yavaş yavaş kaybettiğine dair endişeleri reddetti. Villeroy, Terra’nın çöküşüne atıfta bulunarak, “Benim izlenimim, son haftalarda vatandaşların kriptoya olan güvenini merkez bankalarından daha fazla kaybettiği yönünde” dedi. Kripto piyasası, Terra’nın UST ve LUNA’sının çöküşünden bu yana baskı altında kaldı ve yatırımcıların piyasaya olan güvenini azalttı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.