BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Huobi Global Nedir? Huobi Global Güvenilir Mi? [ Detaylı İnceleme ]

Huobi Global Nedir? Huobi Global Güvenilir Mi? 2013 Yılında Çin merkezli olarak kurulmuş bir kripto borsasıdır. Ancak 2017’de Çin’de kanun değişiklikleri sonrasında merkezini taşımak zorunda kaldı. Şu anda Huobi Singapur kayıtlı bir şirkettir.

0 44

Huobi Global Nedir?

Huobi Global Nedir? 2013 Yılında Çin merkezli olarak kurulmuş bir kripto borsasıdır. Ancak 2017’de Çin’de kanun değişiklikleri sonrasında merkezini taşımak zorunda kaldı. Şu anda Huobi Singapur kayıtlı bir şirkettir. Huobi Global Kurucusu ve CEO’su ise Leon Li. Tsinghua Üniversitesi mezunu bir bilgisayar mühendisi olan Li, Huobi’yi kurmadan önce Oracle’da çalışmaktaydı. Huobi borsası birçok coin ve tokenin ticaretine olanak sağlar. Ayrıca cüzdanınızda Huobi Token tuttuğunuz taktirde alım satımlarınızda komisyon indirimi uygulanmaktadır. Sadece alım satım değil Huobi Pool ile madencilik de yapabilirsiniz.

Huobi Global Güvenilir Mi?

Huobi Global Nedir? Kripto ve yatırım kelimeleri birlikte kullanıldığında güvenilirlik hep akla gelir. Peki Huobi’de bu durum nasıl? Huobi lider kripto borsalarından biridir. Sektörde 9 yıllık tecrübesi ve Singapur, Japonya, Hong Kong, ABD gibi pek çok ülkede ofisi bulunmaktadır. Bu ofislerden biri de bizim ülkemizde bulunmaktadır ve yasal olarak kayıtlı tek yabancı kripto borsasıdır. Türkiye’de resmi olarak bulunan Huobi, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla dirsek temasında çalışan bir borsa olarak öne çıkmaktadır. Yasal bir şirket olması herhangi bir dolandırıcılık vb. olaylar yaşandığında kullanıcıların yatırımlarından sorumlu olduğu anlamına gelmektedir.

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında olan Huobi kripto para borsası Türkiye’de kullanmak yasaldır. Türkiye’de şu ana kadar kullanılması yasaklanan herhangi bir kripto para borsası olmamıştır. Huobi kripto para borsası fazlası ile güvenlidir. Kullanımında herhangi problem oluşturmaması ile Türkiye’de fazlası ile işlem gören kripto para borsasıdır.

Huobi kriptp para borsası anlaşmalı olunan güvenlik şirketleri ile birlikte yaptıkları anlaşmalar ile birlikte sağlam bir güvenlik duvarına sahiptir.

Huobi Global Para Çekme-Yatırma İşlemleri

Para Yatırma İşlemleri

Huobi Global Nedir? Türkiye’deki kripto para borsalarından veya çeşitli diğer global borsalardan Huobi Global’a coin aktarabilirsiniz.

Huobi’ye para yatırmak için ilk önce sağ üstte bulunan bakiye > borsa hesabı (yatırma ve çekme) kısmına gelin.

Huobi Global hesabınıza yatırmak istediğiniz coin’in yanındaki ”yatırma” kısmına tıklayın. Karşınıza çıkacak yatırma adresine kullandığınız diğer kripto para borsalarından seçtiğiniz coin’i çekebilirsiniz. Huobi’ye para yatırırken doğru ağları kullandığınızdan emin olun. Aynı şekilde farklı borsalardan transfer yaparken de aynı ağı seçmelisiniz.

Huobi Global Nedir

 

Para Çekme İşlemleri

Huobi’den para çekmek için hesabınıza girdikten sonra sağ üstte bulunan bakiye > borsa hesabı (yatırma ve çekme) kısmına gelin.

Bu sayfada kripto paraların karşısında bulunan çekme yazısına tıklayarak kripto para çekim işlemi yapabilirsiniz.

Huobi’de para çekme işlemi için ilk önce kimlik doğrulama işlemini yapmış olmanız gerekiyor.

Huobi Global’in Avantajları Nelerdir?

Huobi Global Nedir? Kripto yatırımcılar yüzlerce kripto borsa arasından elbette ilk olarak güvenilir ve sorun çıkarmayan bir borsa isteyecektir. Huobi borsa olarak güvenilirliği ve sorunsuzluğu ile öne çıkan bir kripto borsadır ve ayrıca aşağıdaki avantajlara sahiptir.

  • Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olması sayesinde Bitcoin ve tüm önde gelen altcoinleri listelemiştir.
  • Düşük komisyon oranları sayesinde alım ve satım işlemlerinde cüzi ücretler alınmaktadır.
  • En büyük kripto borsalardan biri olmasının yanı sıra birçok yeni çıkan ve potansiyeli olan kripto para ve token için erken listeleme yaparak alım fırsatı verir.
  • Spot ticaret (spot trade) ile birlikte marjin ticaret (margin trade), vadeli işlemler, staking gibi farklı yatırım ve kazanç sistemlerine de sahiptir.
  • Sık sık bonus kampanyaları düzenleyerek bonus kazanma şansı verir.

Huobi’de Alım Satım Nasıl Yapılır?

Huobi Global Nedir?  Huobi borsasında alım satım yapabilmeniz için öncelikle Huobi web sitesinden ya da uygulama üzerinden kayıt olmanız gerekir. Ardından para yatırma ve çekme işlemlerini yapabilmeniz için KYC doğrulamasını yapmalısınız. KYC doğrulaması kimlik doğrulaması anlamına gelir ve devletlerin de borsalara şart koştuğu bir uygulamadır. Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarına karşı bir tedbir niteliğindedir. KYC doğrulamanızı da gerçekleştirdiyseniz Huobi cüzdanınıza coin aktarmanız gerekmektedir. Nitekim itibari para yatırma işlemini ülkemizde sadece Türk borsaları sağlamaktadır. Huobi cüzdanınıza “Borsa Hesabı (Çek/Yatır) kısmından coin gönderebilirsiniz. Gönderme işlemini BTC Türk, Paribu, Binance TR gibi Türk borsalarını kullanarak yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.