BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Haziran’da Büyük Çıkış Yapabilecek 3 Altcoini Açıkladılar!

0 5
Art arda dokuzunca haftalık kırmızı mumla Bitcoin 2022’de bir ilke imza attı. Bununla birlikte, Mayıs ayının sone ermesine sadece 1 gün kala, yatırımcıların ve analistlerin gözleri altcoin piyasasına çevriliyor. Bu yazıda, verimli bir Haziran geçirebilecek 3 altcoin’i listeleyelim.

Piyasa toparlanmaya başladıkça Haziran ayında izlenecek 3 altcoin

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic, Ethereum’un ilk halidir ve bugün bildiğimiz Ethereum Classic’den hard fork olarak ayrıldı. Ethereum, yerel kripto para olarak ETH kullansa da, Ethereum Classic ETC kullanır. Ethereum Classic, maddecilikle işleyen bir ağdır. ETH’den sonra piyasaya sürülen ETC, ilk 30 kriptoya girmeyi başardı.

ETC’nin piyasa değeri, yaklaşık 3,2 milyar dolardır. Yakından izlemenin nedeni, son bir hafta içinde ETC’nin fiyatının neredeyse %15 artması. 7 günlük getiri açısından ilk 100 kripto para birimi arasında ikinci sırada yer aldı. Bu, DOGE ve SHIB gibi 7 günlük negatif getiri sunan diğer birçok altcoin ile karşılaştırıldığında çok daha iyi bir performans.

ApeCoin (APE)

Kriptohocasi.net analizlerinde yer verdiğimiz üzere, ApeCoin piyasaya çıkar çıkmaz çok popüler oldu ve listeleme gününde fiyatı yükseldi. Bununla birlikte, APE token tüm bu ilk kazanımları azalttı ve yalnızca son bir hafta içinde %15’in üzerinde değer kaybetti. Mart 2022’de yaklaşık 16 dolara ulaştı, ancak yazım sırasında 7 doların altında işlem görüyor. Aynı zamanda bir metaverse coin olan APE, popüler BAYC NFT projesiyle bağlantılıdır. BAYC açık artırmalarda yüksek bir fiyata satılırsa, APE piyasada biraz daha fazla dikkat çekebilir. Popülaritesi nedeniyle analistler Apecoin’in Haziran için iyi bir seçim olduğunu düşünüyor.

TRON (TRX)

TRON aynı zamanda Ethereum Classic gibi bir Blockchain servis sağlayıcısıdır. Ayrıca DApp’ler ve akıllı sözleşme hizmetleri sağladığını iddia ediyor. TRON neden analistlerin listesinde yer almayı hak ediyor? Bunun nedeni, TRON’un ilk 100 arasında pozitif bir yıldan bugüne (YTD) getiri sunan birkaç kriptodan biri olmasıdır. LEO kripto YTD getirileri açısından zirvede olsa da, son bir hafta içinde daha iyi performans gösteren TRON oldu. Yazım sırasında TRON, 7,8 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile yaklaşık 0,08 dolardan işlem görüyor.

Sıraladığımız 3 kripto para biriminin piyasa değerleri aşağıdaki grafikte yer almaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.