BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

“Felaket Yaklaşıyor” Yatırım Uzmanı: Altın ve Bunlardan Almanızı tavsiye ediyor !

0 18

Birçok endüstri uzmanının ve yatırımcının nereye yatırım yapacağının belirsiz olduğu çalkantılı bir piyasanın ortasında, önde gelen bir ekonomi yazarı, insanları değerli metaller altın ve gümüşe ek olarak Bitcoin (BTC) biriktirmeye teşvik ediyor. Kriptohocası.net olarak detayları aktarıyoruz.

Altın, gümüş, Bitcoin, yiyecek, silah ve mermi biriktirin

Ünlü finans yazar Robert Kiyosaki, İsviçre’deki Davos etkinliği ve Uluslararası Para Fonu (IMF) ışığında, mevcut küresel piyasa durumu hakkındaki düşüncelerini vurgulamak için, 23 Mayıs’ta tweet attı. Ünlü yazar, Dünya Savaşı’ndan bu yana en kötü mali krizle karşı karşıya olunduğu konusunda uyarıyor. Kiyosaki, olası bir Dünya Savaşı’nın geleceğini ima ediyor ve karşılığında altın, gümüş, Bitcoin, yiyecek, silah ve mermi tasarrufu yapılmasını tavsiye ediyor. Yazar attığı tweette şunları söyledi:

İş dünyasının gündemi finans ve kötüleşen ekonomik koşullar

İş toplantısının gündeminde dünya finans piyasaları ve ekonomisinin kötüleşen koşullarına ilişkin tartışmaların yer alması bekleniyor. İki yıl önce pandeminin başlamasıyla ortaya çıkan durgunluktan önemli bir toparlanmanın ardından, şimdi bu toparlanmaya yönelik çok sayıda tehdit var. Bu da IMF’nin küresel büyüme tahminini, krizden bu yana ikinci kez düşürmesine neden oldu.

”Yozlaşmış kurumlar önce kendierini yok etmemliler”

İlginç bir şekilde, geçen hafta Kiyosaki attığı bir tweette, “Bitcoin’in geleceği konusunda yükselişe devam ediyorum” dedi. Ayrıca, Bitcoin’in bu noktada 20.000, 14.000, 11.000 ve hatta 9.000 dolar olabileceğini tahmin ederek, Bitcoin’in yeni bir düşük seviyeye ulaşmasına da dikkat ettiğini açıkladı. Tanınmış yazar daha sonra Bitcoin hakkında olumlu olmaya devam etmesinin nedenlerini açıkladı. Kiyosaki’ye göre, hem Federal Rezerv hem de Hazine Bakanlığı yozlaşmış kurumlardır ve dürüstlüklerini, bütünlüklerini ve ahlaki pusulalarını yeniden kurabilmeleri için önce kendi kendilerini yok etmeleri gerekecektir.

Ayrıca Kiyosaki’nin, Trends Research Institute’un kurucusu ve yöneticisi Gerald Celente ile birlikte, Ocak ayında hisse senedi piyasaları çöktüğünde, gerçeklik  Main Street’e çarpacak, bu yüzden GSB (altın, gümüş, Bitcoin) dediğini belirtmekte fayda var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.