Elrond (EGLD) Nedir? Elrond (EGLD) Hakkında Detaylı İnceleme

Elrond (EGLD) Nedir
Elrond (EGLD) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elrond (EGLD) Nedir?

Elrond (EGLD) Nedir? Elrond Network, merkezi olmayan uygulama geliştiricilere (dApp’ler) ve kurumsal çözümlere fayda sağlayan düşük maliyetli, verimli ve ölçeklenebilir bir blok zincir ağıdır. Elrond (EGLD) Nedir? Elrond ağı, dağıtılmış uygulamalar ve işletmeler için merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sağlamak üzere tasarlanmıştır. Proje, zincirler arası birlikte çalışabilirlik, geliştirici desteği ve operasyonel verimliliği en üst düzeye çıkarmaya çalıştıklarını söyleyebiliriz. Elrond, parçalanmış bir durum mimarisi ve bir hisse kanıtı güvenli Konsensüs mekanizması üzerine inşa edilmiş dağıtılmış bir veri tabanı olarak bilinmektedir. Diğer blok zincir ağlarının çoğu özel donanım ve yüksek enerji tüketimi gerektirirken, Elrond ortalama bilgisayarlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Elrond’un performansı, veri ve işlemlerin işlenmesini/iletilmesini paralelleştirme yöntemi olan parçalamayı kullanarak, ağa katılan bilgisayarların sayısıyla ölçeklenir ve Erişimi 100.000’in üzerine çıkarır. Bu Elrond projesinin küresel ölçeğin ötesinde dünya dışı operasyonlara uzanan Vizyonunun altını çiziyor. Elrond’un Vizyonuna gelince, blok zinciri teknolojisinin finansmanı yeniden şekillendirme ve potansiyel olarak diğer sektörlerdeki aksaklıkları etkileme potansiyeli hakkında çok fazla beklenti varken, blok zinciri talebi karşılayacaktır. Örneğin, Bitcoin çok sınırlı bir verime sahipken, Ethereum kendi ölçekleme sorunlarını çözmek için ETH 2.0’ı dönüştürüyor.

EGLD Kurucuları Kimler?

Elrond (EGLD) Nedir? Elrond Network, 2017 yılında Beniamin, Lucian Micu ve Lucian Todea kardeşler tarafından kuruldu. Micu kardeşler, teknoloji girişimleri ve iş deneyimleri ile tanınırlar. İki kardeş daha önce, ilk token teklifi (ICO) projeleri hakkında bir bilgi portalı olan ICO Market Data’yı kurdu. Ayrıca ikili, bir dijital varlık yatırım fonu olan MetaChain Capital’i de kurdu. Elrond Network CEO’su Beniamin Micu daha önce Nem Core’da çalışmıştı. Başka bir kardeş olan Lucien, daha önce Uhrenwerk 24, Cetto ve Liebl Systems’da mühendis olarak çalıştı. Lucian Todea, en çok Soft32’nin kurucusu ve CEO’su olarak bilinmekte. Ayrıca Todea’nın mobilPay mobil ödeme uygulamasının ortağıyız.

EGLD İş Birlikleri!

Elrond (EGLD) Nedir? Elrond kurucuları ve yöneticileri, blok zinciri ekosistemindeki kurum ve kuruluşlarla yapılan ortaklık anlaşmalarına yüksek değer vermektedir. Elrond, istikrarlı büyüme için her gün hypergrowth100 işbirlikleri kurmak için DeFi’den NFT’lere kadar çeşitli şirketler ve projelerle birlikte çalışmaktadır.

EGLD Projesini Özel Yapan Nedir?

Elrond (EGLD) Nedir? Elrond, diğer blok zinciri ağlarında görülen daha düşük verimin aksine, büyük internet platformlarıyla eşit düzeyde işlem hacmi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Elrond Network saniyede 250.000 işlem gerçekleştirebilme potansiyeline sahiptir. Visa saniyede 25.000 işlem gerçekleştirebilirken, Bitcoin blok zinciri yalnızca 7 işlemi işleyebilir. Elrond ayrıca çok uygun maliyette olduğunu söylemekte fayda var. Ethereum ve Bitcoin’in maliyeti sürekli değişiyor, ancak Elrond, 100 dolara ulaşabilen Ethereum işlem maliyetlerine kıyasla sadece 0,1 sente mal olmaktadır. Elrond Network, benzersiz Secure Proof-of-Stake (SPoS) Konsensüs mekanizması ve birçok benzersiz yeniliği içeren gelişmiş parçalama teknolojisi ile olağanüstü ağ verimliliğine ulaşır. Güvenli Alım Kanıtı algoritması ile doğrulayıcılar, blok zincirinde depolanan tüm veriler yerine yalnızca kendi özel parçalarında depolanan verileri doğrular.

Güvenli hisse kanıtı

Yukarıda bahsedildiği gibi Secure Proof of Stake, Elrond Network platformunun tescilli fikir birliği algoritmasıdır. Elrond Ağ Düğümleri, verileri bir ağ üzerinden ileten ve işleyen Elrond Düğüm istemci yazılımını çalıştıran sunucular, akıllı telefonlar veya bilgisayarlardır. Tüm Proof-of-Stake ağları, verileri işlemek ve fikir birliği oluşturmak için bir düğüm sistemi kullanır, ancak Elrond Ağı bu işlem için üç özel düğüm türü kullanır. Bu boğrulayıcılar: Bunlar Elrond ağının ana düğümleridir. Düğümler, ağdaki işlemlerin işlenmesinden sorumludur.

Gözlemci: Ağ bilgilerini okuyan ve ileten pasif bir ağ düğümü. Doğrulayıcılardan farklı olarak, gözlemcilerin ağa katılmak için EGLD coinlerini stake etmeleri gerekmez, ancak hizmetleri için ödüllendirilmezler. Balıkçılar: bir doğrulayıcı düğüm tarafından işlendikten sonra blok verilerini doğrulayan veya sorgulayan özel düğümler. Balıkçı düğümleri, kötü niyetli aktörleri tespit etmedeki etkinlikleri nedeniyle ödüllendirilir. Elrond (EGLD) Nedir? Elrond Network’ün güvenli hisse kanıtı mekanizması, neredeyse anlık rastgele doğrulama seçimi sağlamak için blok zinciri parçalamayı kullanır. Blok zinciri parçalama, verimliliği en üst düzeye çıkarmak için tüm blok zincirini daha küçük, daha yönetilebilir veri kümelerine bölme işlemidir.

SHARDİNG

Elrond (EGLD) Nedir? Elrond Network, dengeli bir yüksek performanslı sistem elde etmek için üç standartlaştırılmış parçalama yöntemini birleştirir: ağ parçalama, işlem parçalama ve durum parça parçalama. Buna uyarlanabilir durum parçalanması denir.

Ağ Parçalama: Ağ düğümlerinin belirli parçalara atanmasını ve eşlenmesini basitleştirin.

İşlem parçalama: İşlemlerin parçalara nasıl eşlendiğini belirlemek için kullanılır.

State Sharding: En karmaşık parçalama türü ve Elrond Network’ü rakiplerinden ayıran temel faktör.

Elrond (EGLD) nasıl alınır?

Türkiye’de Türk Lirası ile EGLD coin satın almak sanıldığının aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. EGLD Paraları teknik bilgi veya resmi belge olmadan satın alınabilir.

EGLD tokenleri, güvenilir Kripto para borsalarında alınıp satılabilir. Türkiye’de DyorEX üzerinden EGLD TRY Paritesinde Türk lirası da işlem yapabilirsiniz.

EGLD nasıl alınır?

Türkiye’de Türk Lirası ile EGLD coin satın almak sanıldığının aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. EGLD Paraları teknik bilgi veya resmi belge olmadan satın alınabilir.

EGLD tokenleri, güvenilir Kripto para borsalarında alınıp satılabilir. Türkiye’de DyorEX üzerinden EGLD TRY Paritesinde Türk lirası da işlem yapabilirsiniz.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!