Cardano ve Ripple Yatırımcıları Dikkat: Al-Sat Katmanları Çıktı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dramatik bir çöküşün ardından toparlanmaya çalışan kripto para piyasasının ortasında kripto analisti Anushsamal, Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) fiyatlarını analiz ediyor ve altcoin’lerin bundan sonraki hareketleri için yön bulmaya çalışıyor. Biz de Anushsamal’in analizlerini ve tahminlerini okuyucularımız için hazırladık.

Cardano için önemli trade seviyeleri

Bir günlük grafikte yükselmeye çalıştıktan sonra Cardano konsolide oldu. Kriptohocası.net haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Bitcoin kayıpları artırdı ve bu nedenle daha geniş piyasa, zayıflık belirtileri göstermeye devam ediyor. Bir günlük grafik, altcoin’in kuzeye gitmeye çalışabileceği anlamına gelebilecek karışık sinyaller gösteriyor.

Son 24 saat içinde ADA, esas olarak konsolide olduğu için sadece %1 kazanırken, geçen hafta %22’nin üzerindeki bir yükselişle önemli ölçüde değer kazandı. Ayrıca piyasadaki alıcılar da kripto paranın geçen haftaki boğa trendinin etkisiyle güç göstermeye çalıştı.

Alıcılar piyasada kalmaya devam ederse, ADA 0,60 dolarlık hemen direnci zorlayabilir ve trade yapabilir. Satıcılar yeniden güç kazanırsa, ADA’nın fiyatı dalgalanabilir ve bu da ayıların piyasayı ele geçirmesine neden olabilir.

Cardano fiyat analizi

ADA yazı yazılırken 0,57 dolardan işlem görüyordu. Geçen hafta boyunca neredeyse %22 yükseldikten sonra altcoin sıradan bir fiyat hareketi kaydetti. Yakın destek hattı 0,47 dolardı. Altında bir düşüş, ADA’yı 0,40 doların altına çekebilir.

Cardano, bir günlük grafik| Kaynak: TradingView

ADA için genel fiyat tavanı 0,62 dolarda kaldı ve boğaların yeniden güçlenmesi için Cardano’nun en azından 0,70 dolarlık fiyat işaretinin üzerinde işlem yapması gerekiyor. Altcoin yatay işlem gösterdiğinden, yukarı yönlü bir hareket beklenebilir. İşlem gören kripto paranın hacmi, yükselişi gösteren yeşil renkte kaydedildi.

Cardano’nun satın alma gücü toparlanıyor | Kaynak: TradingView

Kripto piyasasındaki son kan banyosu, Cardano’yu aşırı satım bölgesine girmeye itti. Altcoin bundan önce en son Aralık 2021’de aşırı satılmıştı. Göreceli Güç Endeksi’nde altcoin yarı çizginin üzerine çıkmaya çalışmıştı.

Bu yükseliş anlamına geliyordu. Ancak basın zamanında, Göreceli Güç Endeksi küçük bir düşüş kaydetti. Küçük düşüşe rağmen altcoin hala alıcılar tarafından domine edildi. Aynı veriye göre ADA fiyatı 20-SMA’nın üzerindeydi. 20-SMA’nın üzerinde bir veri, alıcıların piyasadaki fiyat ivmesini artırdığı anlamına gelir.

Cardano bir günlük grafikte alım sinyali verdi | Kaynak: TradingView

Alıcılar piyasaya döndükçe, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı da pozitife döndü. Boğalar piyasada yeniden ortaya çıktıkça MACD yeşil sinyal çubukları yaktı. Bu yeşil çubuklar ayrıca satın alma sinyalleri olarak da yorumlanabilir.

Piyasadaki satın alma sinyallerinin görülme sıklığı da Göreceli Güç Endeksi ile uyumlu. Sermaye girişlerini ve çıkışlarını ölçen bir gösterge olan Chaikin Para Akışı (CMF), toparlanma sinyalleri verdi. Sermaye girişlerinde bir artış olmasına rağmen, CMF yazı yazılırken azalan sermaye girişlerine bağlanabilecek bir düşüş gösterdi. Alıcılar ivmeyi sürdürmeye devam ederse, ADA’nın fiyatı hala iyimserlik çizgisinde.

XRP konsolide oluyor, şimdi geri dönecek mi?

Diğer önde gelen altcoinler arasında XRP, grafiğinde konsolide oluyor. Bitcoin, altcoinlerin fiyat hareketini azaltan 30.000 dolarlık fiyat seviyesinin altına düştü. Son 24 saat içinde XRP hiçbir fiyat hareketi yapmadı. Son 24 saat içinde altcoin %1,71 gibi küçük bir değer kazandı.

Grafikte, kripto para konsolidasyonu kırıyor olabileceğinden, altcoin düşüş fiyat hareketi gösterdi. XRP şu anda 0,34 dolardan destek buldu. XRP en son Şubat 2021’de fiyat seviyesine dokundu. Kripto para daha da aşağı iterse, o zaman 0,28 dolarlık destek seviyesine dokunabilir.

Bugün küresel kripto para piyasa değeri, son 24 saat içinde %0,7 pozitif değişimle 1.28 Trilyon dolardı. Boğalar hala 0,43 dolarlık direnç seviyesini kırmak için mücadele etmeye devam ederse, XRP başka bir düşüşe doğru gidebilir.

XRP fiyat analizi

Altcoin, yazı yazılırken 0,3972 dolardan işlem görüyordu. Kripto para için yerel destek seviyesi 0,33 dolarda kaldı. XRP satış baskısı yaşamaya devam ederse, 0,28 dolara kadar düşebilir. Kripto para için genel direnç ise 0,40 dolarda bulunuyor.

XRP, bir günlük grafik| Kaynak: TradingView

Boğaların geri dönmesi için XRP’nin yukarıda belirtilen fiyat direncini aşması ve 0,43 dolar civarında işlem görmesi gerekiyor. İşlem gören XRP hacmi, bir günlük grafikte görüldüğü gibi düştü. Hacim çubuğu, piyasada düşüş eğilimi gösteren kırmızı renkte görüldü.

XRP, RSI’da toparlanma işaretleri gösterdi | Kaynak: TradingView

Satın alma gücü grafikte yükselmeye çalıştı. Altcoin aşırı satıldıktan sonra, Göreceli Güç Endeksi’nde görüldüğü gibi hafifçe toparlandı. Yazının yazıldığı sırada, piyasada aynı satış baskısının güçlü olmasına rağmen, RSI aşırı satım bölgesinin üzerindeydi.

XRP fiyatı 20-SMA çizgisini geçmek için mücadele ediyordu. Basın zamanında, altcoin hala 20-SMA’nın altındaydı ve bu, ayıların piyasadaki fiyat momentumunu yönlendirdiğini gösteriyordu. XRP’ye olan talebin ortaya çıkması durumunda, kripto para 20-SMA çizgisinin üzerine çıkabilir ve bu da XRP’yi 0,40 dolar fiyat işareti yakınında işlem yapmaya itebilir.

XRP, satın alma sinyali kaydetti | Kaynak: TradingView

XRP yakında dibe vurabilir ve ardından bir sonraki direnç seviyesini hedefleyebilir. Kripto para grafikte bir satın alma sinyali gösterdi. Awesome Oscillator (AO), fiyat momentumunu ve fiyat momentumundaki değişiklikleri gösterir.

AO’daki yeşil sinyal çubukları, fiyat hareketinde bir değişiklik anlamına da gelebilecek bir satın alma sinyaliyle eş anlamlıdır. Yönlü Hareket Endeksi, AO’ya karşılık gelen pozitifti. +DI, -DI çizgisinin üzerindeydi ve yükseliş oluşumunu gösteriyordu. Ortalama Yön Endeksi (Average Directional Index) de 40 işaretinin üzerindeydi ve bu, piyasada fiyat eğiliminin güçlendiğinin bir işareti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!