BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bu Haftanın Altın Grafiği Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

0 3

Altın, Mayıs ayının son haftasının son işlem gününde bir miktar destek buldu ve bu, short pozisyon alan ve önceki günlük yükseliş dürtüsünü daha derin bir düzeltme arayışında olanlar için bir anahtar olabilir. İşte analist Ross J. Burland’e göre bu hafta görülebilecekler…

Altında ayılar yeniden hakimiyete geçecek mi?

Kriptohocasi.net olarak da bildirdiğimiz üzere geçen haftanın analizine göre, altın boğaları kritik dirence meydan okumak için görev alıyordu, fiyat dirence doğru hareket etti, ancak günlük W-formasyonuna uygun olarak sonraki arz tarafından karşılandı. Aşağıdaki çoklu zaman çerçevesi analizi, mevcut piyasa yapısını göstermekte ve boğaların 1.850 seviyesini tutması gerektiği veya riske aç ayıların tekrar devralması gerektiği sonucuna varmakta.

Geçen haftaki açılış öncesi analizde, “dört saatlik grafikteki fiyat dengesizliğini 1.858 dolara düşürmek için haftalık düşüş eğiliminde daha derin bir düzeltme beklentileri olduğu belirtildi. Bundan sonra, haftalık dürtünün yüzde 38.2 Fibo’su 1.867’de yer alıyor,” ifadeleri yer alıyordu. Boğalar, bir miktar değişiklikle %38.2’ye ulaştı ve 1.869.75 dolarlık yüksek bir seviye aldı.

Analist: Altın, 1.900 dolara yaklaşabilir

Analiste göre yüzde 38,2 Fibo seviyesinin boğaların başarabileceği kadar uzak olma olasılığı olsa da, 1,893 dolara yakın yüzde 50 ortalama geri dönüş hedefi hala geçerli. Geçen haftaki boğa mumu, ayıların daha yüksek seviyeleri korumak için harekete geçtiğini gösteriyor, ancak boğaların genel olarak kontrolde kaldığı göz önüne alındığında, haftalık en düşük 1.786,79 dolarlık bir kırılmadan önce hala daha yüksek bir hareket için beklentiler var.

Analiste göre fiyat dirence girdi ve yüzde 38.2’lik bir düzeltmeyle boyun çizgisine doğru aşağı hareket etti ve güçlendi ve bu da önümüzdeki günlerde kartlarda yükselişin devam etmesi ihtimalini bıraktı. Burland, “Burada, dört saatlik grafikte boğaların açıktan devreye girebileceği psikolojik 1.850 dolarlık seviye etrafında bir yükseliş yapısı var. Boğalar taahhütte bulunursa, haftalık yüzde 50 hedefi gözlenecektir,” ifadelerini kullanıyor.

Saatlik grafiğe bakıldığında, fiyatın 1.850 dolar seviyesini test ettiği görülüyor, ancak boğaların kısa vadeli direnci kıramaması durumunda, ayılar bir başka test için fiyatı sağlamlaştırıp fiyatı 1.850 dolara çekmeye teşvik edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.