BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

BTC, SHIB Değil! Ünlü CEO: Bu Çok Kâr Getirecektir!

0 0

“Altın, gençler de dahil olmak üzere madenciler için iyidir, büyük kazançlar elde edilebilir” diyen First Mining Gold Corp. CEO’su Dan Wilton’a göre, altın fiyatları son iki yılda yükseldi ve bu, artan maliyetlere rağmen madenciler için iyi. Öte yandan bu dönemde Bitcoin (BTC) fiyatı zirvelere tırmansa da, zirvedeki değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Dijital altın BTC gerilerken, altın orta vadede iyi performans gösterdi

First Mining Gold, Ontario ve Quebec’teki altın madenciliği projelerine odaklanan bir altın geliştiricisi. Şirketin Springpole Projesi’nin 3,8 milyon ons altına sahip olması bekleniyor. Wilton, orta vadede altının iyi performans gösterdiğini söylüyor:

Wilton, sondaj müteahhitleri, malzeme ve enerji maliyetleri de dahil olmak üzere madencilik maliyetlerinin arttığını belirtiyor. Ayrıca madencilik endüstrisindeki demografiye dikkat çekiyor:

“Altın fiyatı 1.800 dolarda kalsa bile, madencilikte hala fırsatlar var”

Artan maliyetlere rağmen Wilton, altının 2015’in en düşük seviyesi olan 1.000 dolara geri dönmesinin pek mümkün olmadığını da sözlerine ekliyor. Altın fiyatı 1.800 dolarda ‘stabil’ kalacak olsa bile, madencilikte hala fırsatlar olduğunu söylüyor. Wilton, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin (BTC), günlük bazda %1 kayıpla 29.431 dolardan işlem görürken, lider kripto tüm zamanların en yüksek seviyesinden %57 uzakta bulunuyor. Spot altın fiyatı ise hafif düşüşle 1.850 dolar seviyesinde bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.