BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin’de Short Açmak Ne Demek

0 6

Bitcoin’de short açmak ne demek öğrenerek yatırımlarınızı koruyun! Kısa vadede kısa pozisyonlar üzerinden kazanç almak için short pozisyon açabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için Bitcoin’de short açmayı detaylandıracağız.

Short pozisyon veya shortlamak tabiri yatırım dünyasında çok sık kullanılan terimledir. Bu terim düşük beklentisi olan yatırımlar üzerinden yapılır. Bitcoin hesabınız için sizde short pozisyonu alarak yatırımlarınızı kısa vadede koruyarak zararı engelleyebilirsiniz.

Bitcoin’de Short

Short kısa pozisyon anlamına gelmektedir. Bitcoin kripto para yatırımları yapıyorsanız ve fiyatının düşeceğinizi düşünüyorsanız varlığın satılmasıdır. Borsada açık pozisyon olarak adlandırılırken kripto para dünyasında anlık işlem açmaktır. Short açmak için temel olarak yatırımınızın yönünü belirlemeniz gerekiyor. Eğer varlık yükselecek ise o zaman short açmak mantıksızdır ve zarara uğratır.

Ancak Bitcoin ‘in düşeceğini düşüyorsanız o zaman satarak yüksekten satım yapılır. Yüksekten sattıktan sonra ise düştüğünde alarak kısa vadeli kazanç elde edilir.

Bitcoin’de Short Pozisyon Almak

Bitcoin’de finansal varlık düşecek ise o zaman satış yapılır. Short emrini anlamak her zaman kolay değildir. Pozisyon almak için:

  • Short pozisyonunu anlamak için klasik alım ve satım mantığından uzaklaşmak gerekiyor.
  • Bu nedenle satım yapmak için öncelikle almanız gerekir.
  • Short işleme alındıysa önce ödünç olarak alım yaparsınız.
  • Short ile varlığa sahip olmadan işlem alabilirsiniz.
  • Kısa pozisyonda açığa satış işlemi yapılır.
  • Ödünç olarak alınırken yüksek fiyattan satım yapılırken düşük fiyattan yeniden almak gerekir.
  • Bu sayede kısa sürede aradaki fark kardır.
  • Bitcoin üzerinden bu sayede hızlı para kazancı sağlanır.

Ne Zaman Bitcoin Short Pozisyon Almalı

Bitcoin short pozisyonu almak için fiyatın düşmesi gerekiyor. Yüksekten satarak düşükten almak için bu pozisyon açılır. Short pozisyonu almadan önce piyasa incelenmelidir. Son dönemlerde düşüşler örnek alınabilir. Borsalar bu pozisyonu alırken sizde bir sermaye ister. Bitcoin ’in değer kaybedeceğini düşüyorsanız hemen pozisyona girebilirsiniz. Eğer değer kaybedeceğini düşünerek pozisyona girerseniz sermayenizin pozisyonu kapatmak için yeterli olmadığını görebilirsiniz. Ara açıldığında pozisyon otomatik olarak

kapatılır ve zarar edilir. Bu nedenle kesin düşüş yaşanacağından eminseniz ve bir miktar risk alarak kar elde etmek istiyorsanız short açmanız tavsiye edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.