BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoinde Para Eksiye Düşer Mi

0 7

Bitcoin dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor! Para kazanmak ve yatırımlarını değerlendirmek isteyenler Bitcoin üzerinden işlem alır. Bitcoinde para eksiye düşer mi merak ediyorsanız merak edilenler sizlerle!

2009 yılında yeni bir para sistemi oluştu. Bitcoin kurulduğu günden bu yana değer kazanmaya devam ediyor. Son dönemde sert düşüşleri ve adından sık sık söz ettirirken yatırımcılar paranın eksiye düşmesinden endişe duyuyor. Gelin bakalım, bitcoinde para eksiye düşer mi?

Bitcoin Para Eksiye Düşerse Ne Olur

Kripto para dünyası yatırımcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Her kripto paranın değer kazanma ihtimali vardır. Bu yüzden işlem hacmi geniştir. Ancak her kripto paranın değer kaybetme riski de bulunur. Bitcoin de değer kaybedebilecek kripto paralardan biridir. Eğer bir kripto para eksiye düşerse o zaman değeri ve işlem gücü yok olur. Evet, yanlış duymanız işlem gücünü tamamen kaybeder.

Kullanıcılar yatırım yapmaz ve satışlar zarar yönünde ilerlerse kripto para değeri doğrudan eksi değere kavuşur. Doğru yatırım için yüksekken satmak düşükten almak bu yüzden mantıklıdır. Bu nedenle arz oluşur ve değer yeniden yükselmeye başlar.

Bitcoin’in Eksiye Düşme İhtimali Var Mı?

Bitcoin günümüzde en çok değeri olan ve en çok işlem alınan kripto para birimidir. Bu para biriminin uzun bir vadede eksiye düşmesi beklenmemektedir. Esasen kripto para birimlerinin hiçbiri eksiye düşmez. Ancak 0 değerini alabilir. Tamamen 0lanması da söz konusu değildir. Uzantılı bir şekilde değer kaybeder. Bu nedenle Bitcoin’in eksiye düşmesi uzun bir süre için gerçek dışı bir beklentidir.

Bitcoin Hesabı Eksiye Düşer Mi?

Sorumuzu kripto para üzerinden yatırımcılara çevirdiğimizde durum değişebilir. Bu durumda:

  • Bitcoin hesabınızın eksiye düşmesi söz konusudur.
  • Eğer kaldıraçlı işlemler alırsanız farklı borsa üzerinden hesabınız eksi değer alabilir.
  • Birçok kurum kendini korumak adına yatırımcıların hesaplarını eksiye düşürmeden zarar elde edilmesi ile pozisyonları kapatır.
  • Pozisyonların kapatılmasının nedeni yatırımcının eksi bakiyeye düşmemesini sağlamaktır.
  • Paranız 0lanabilir ve tüm yatırımınızı kaybedebilirsiniz. Ancak hesabınız – bakiyeye kadar ilerleyemez.

Bu acıdan bu para piyasasında – değer yerine 0 önemli bir birimdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.