BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin’de Hacim Azalırsa Ne Olur

0 12

Bitcoin’de hacim azalırsa ne olur! Ne olmaz ki… Hacim paranın ne sıklıkla el değiştirdiğini gösteriyor. Bu sayede kripto paranın popülerliğini anlaşılır. Yatırım yapmadan önce işlem hacmine dair bilinmesi gereken tüm detaylar burada!

Bitcoin işlem miktarı paranın toplam kıymet miktarını gösterir. İşlem hacmi ise alış ve satış değerlerinin toplam değerini ifade eder. Hacim işlem hacminin göstergesidir.

Bitcoin’de İşlem Hacmi Nedir?

Kripto para işlem hacmi alım ve satım işlemlerinin toplamıdır. İşlem hacmi günlük, 24 saatlik, haftalık veya aylık olarak hesaplanabilir. Ayıca daha uzun süre içinde hesaplama yapılabilmektedir. İşlem hacmi yaygın şekilde kullanım şeklini anlayabilmek için verilenmesidir.

İşlem hacmi yüksek ise geniş bir kitle tarafından kullanılıyordur. Likit şeklinde isimlendirilir ve yatırımcılar için önemlidir. Alım ve satım miktarlarını değerlendirerek hacmi üzerinden değerini görebilirsiniz.

Kripto Paranın Hacminin Düşmesi

Bitcoin kripto paranızın hacminin düşmesi doğrudan işlemin azaldığını gösterir. Detaylar:

  • Bitcoin’e yatırım yapan insan sayısı düştüğünde hacmi de düşer.
  • Hacmin düşmesi paraya karşı güvensizlik oluşturur.
  • Kullanıcılar güvensizlik duyduğu için yatırım yapmaktan çekinir.
  • Düşük hacim ayrıca çok fazla fiyat hareketliliğini de beraberinde getirir.
  • Yüksek miktar hacmi düşerken Bitcoin’in var ise o zaman fiyat dalgalanmalarında ki derinlik de artar.
  • Paranın manipüle edilmesi kolaylaşır.
  • İstikrarsız bir tablo oluşturur.

Bu nedenle hacim düşüklüğü doğrudan yatırımı anlık ve uzun vadede fiyat arzı olarak etkiler.

Bitcoin Hacmi Neden Düşer?

Bitcoin hacminin düşmesinin temel nedeni piyasaya ki olumsuz beklentidir. Olumsuz beklenti var ise şirketler veya yatırımcılar işlem gerçekleştirir. Olumsuz yönde hacim düşmesi fiyatların düşmesine neden olur. Arz bu yönde devam ettiği sürece fiyatlar düşmeye de devam eder. Bu durumda ise hacim giderek azalır. Düşük hacimli Bitcoin güven vermez ve güven duygusu gelişmez. Yatırımcı sayısı azaldıkça para dalgalanmaya devam eder. Bu durumda yatırımcıları tahmin edilemez ölçüde zarara uğratabilir. Sonuç olarak paranın değerini belirleyen temel unsurlardan biri hacmidir. Paranın hacmini belirlemek potansiyel yatırımcılar için fayda sağlar. Geleceğini görmek için analizlere ek olarak hacim hesaplaması da yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.