BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin Ve LUNA’nın Düşüşleri, Türkiye’de öldürmeye Başladı!

0 10

Son günlerde Bitcoin ve kripto para piyasası çalkantılı ve zor bir dönemden geçiyor. Çok sert düşüşlere tanık olan Bitcoin ve LUNA, birçok yatırımcının depresyona girmesine neden oldu. Detaylar şu şekilde…

İstanbul’da Bitcoin ve LUNA faciası can aldı!

UST ile başlayan LUNA faciası ile kripto piyasasının tarihine geçtiği görülüyor. Son 3 gün içerisinde 100 dolar seviyelerinden neredeyse sıfırlanacak düzeye gelen altcoin, yatırımcılarının da psikolojisini alt üst etmiş durumda. Kripto para piyasasında bulunan güven ortamına büyük bir darbeye sebep olan LUNA, önümüzdeki günlerde AVAX, Solana veya Polkadot gibi kripto paralar için de bu denli büyük çöküşler yaşanabileceğinin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Bugün itibariyle ise ülkemizde üzücü bir olay yaşandığı gözlemlendi. Esenyurt’ta emlakçılık yapan Eyüp Çobanoğlu(23) sattığı evinin parasını kripto para borsasında kaybedince tabancayla intihar etti. Çobanoğlu geriye sosyal medya durumuna “En büyük mezar insanın kalbine gömdükleridir” yazılı notu bıraktı. 23 yaşındaki genç bu kararın ardından 600 bin Türk Lirası ile geçtiğimiz günlerde kripto piyasasının en büyük 7.coin’i olan LUNA aldığı tahmin ediliyor.

Sosyal medya hesabı üzerinden not bıraktı

UST faciası sonrası LUNA coin’in neredeyse sıfırlanması, Eyüp Çobanoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden bir not bırakarak intihar etmesine neden oldu. Ailesi ile de bu yatırımlar hakkında tartışma yaşadığı tahmin edilen Çobanoğlu, an itibariyle Türkiye gündemine oturmuş bulunuyor. Konu hakkında bir mahalle sakini olan Baran Çiftçi, “Kripto paradan dolayı adam zarar etmiş. Dairesini kripto paraya yatırmış. Zarar edince, üzerine ailevi problemler de eklenmiş. Silahla intihar etmiş diye duyduk.” sözlerini kullandı.

LUNA faciası kripto para piyasasını derinden etkilemiş bulunuyor. Kripto sektörünün en önemli isimlerinden bir tanesi olan Efe Bulduk, çoğu fenomenin yapması gereken açıklamaları bu süreç boyunca Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Bir stablecoin olan UST ve LUNA’da büyük yatırımları olduğu düşünülen Bulduk, yaşanan sert düşüşe karşı dik bir duruş sergileyerek yatırımcıları konu ile ilgili bilgilendirmeye devam ediyor. Efe Bulduk’un attığı bir Tweet ise şu şekilde:

Daha önce Kriptohocası.net olarak fiyatını bildirdiğimiz üzere lider kripto para birimi BTC, anlık olarak 30.059,30 dolardan işlem görüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.