Bitcoin İçin Korkutan Fraktal: Bu Katmanları Görülebilir!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analisti Akash Girimath’a göre, lider kripto Bitcoin (BTC) fiyatı, daha düşük bir zaman diliminde bir ayı bayrağı fraktal oluşumu gösteriyor. Analist, haftalık olarak 30.000 dolarlık psikolojik seviyenin altına düşülmesinin, ayıların durumuna daha fazla yardımcı olacağını belirtiyor. Analiste göre lider kripto 52.000 doların üzerine çıkmayı başarabilirse, makro ayı görünümü geçersiz kılınabilir. Akash Girimath’ın Bitcoin analizini okuyucularımız için hazırladık.

“Fraktal oluşumu nedeniyle ayı trendi BTC’yi köşede bekliyor”

Bitcoin fiyatı bir fraktal oluşturuyor ve bu da ayı trendinin köşede olduğunu gösteriyor. Bu yeni gelişme, BTC için makro ayı tezini daha da güçlendiriyor. Bitcoin fiyatı, 6 Mayıs’ta formasyonun alt trend çizgisini kırdığı için bir ayı bayrağı kurulumunu onayladı. Aynı zamanda bu hareket, bir haftada %36’lık bir çöküşü tetikledi.

Bir zoom out (uzaktan bakıldığında) yapıldığında, BTC’nin 10 Kasım 2021 ve 24 Ocak 2022 arasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan 32.837 dolara düşüşünün, modelin bayrak direğini oluşturduğunu gösteriyor.

“Model, Bitcoin için %30’luk bir düşüş öngörüyor”

Kriptohocası.net haberlerinden de takip ettiğiniz üzere bu flaş çöküşün ardından, Bitcoin fiyatı 14 Ocak ve 22 Mayıs arasında daha yüksek dipler ve daha yüksek zirveler şeklinde konsolide edildi ve bayrak olarak bilinen yükselen paralel benzeri bir yapı oluşturdu.

Bu teknik oluşum, BTC fiyatının 38.305 doların altına düştüğü anda onaylanan 18.179 dolarlık bir hedef öngörüyor. Şimdiye kadar, Bitcoin fiyatı 30.000 dolarlık psikolojik seviyeyi konsolide etmek için satışını durdurdu. Bu dayanağın altına yakın bir günlük mum çubuğu, muhtemelen yaklaşık 20.000 dolarlık hedefte daha fazla düşüşü tetikleyecek.

Bu model oldukça uzun bir süredir devam ederken, son konsolidasyon, aynı hedef olan 20.000 dolara %30’luk bir düşüş öngören başka bir ayı bayrağı oluşturmuş gibi görünüyor.

“Bitcoin için makro ayı tezinin geçersiz olması buna bağlı”

Bu fraktal oluşumu, Bitcoin fiyatında nihai bir düşüşün muhtemel göründüğünü daha fazla teyit ediyor. Ayrıca, gelişme, 35.000 dolar veya daha yüksek bir seviyeye bir yardım rallisi olasılığına karşı çıkıyor. Bu nedenle, BTC oyunda herhangi bir yön önyargısı olmadan konsolide olurken yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

Bitcoin fiyatı için işler kasvetli görünse de, BTC’yi 35.000 dolara iten satın alma baskısındaki bir artış, daha küçük ayı bayrağını geçersiz kılacaktır. Makro açıdan bakıldığında, büyük kripto boğaları lider kriptoyu 52.000 doların üzerinde daha yüksek bir değer üretmeye iterse, bu makro ayı tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda, BTC fiyatı daha da yükselebilir ve belki de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları tekrar test edebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!