Bitcoin Dip Yaptı Mı? İşte Sıradaki Katman!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyat seviyelerinde üç haftalık durgunluğun ardından, yükseliş yaşanmaya başlaması yatırımcıları hareketlendirdi. Ancak uzmanlar, daha fazla yükselişin gelmeyeceğine inandıklarını belirtiyorlar. 24 saat içinde 30.329 dolar fiyat seviyesinden düşük olan BTC fiyatının, şu anda 11 Mayıs’tan bu yana kaydedilen en yüksek seviye olan 31.518 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

‘’BTC’de düşüş yaşanmaya devam edecek’’

Fiyat momentumunun, yakın geçmişte tanık olunan en güçlü günlük artışlardan birini de yansıttığı belirtiliyor. Pazartesi günü 24 saat içindeki yüzde 7,7’lik fiyat artışı, yaklaşık üç ayda kaydedilen en yüksek artış. CoinMarketCap verilerine göre BTC, 9 Mart tarihinden bu yana en yüksek kazancını, Pazartesi günü kaydetti.

Günü 29.443 dolar seviyelerinden açan BTC, 31.949 dolar seviyelerinden kapatması, yatırımcılar için umut verici olarak değerlendirildiği belirtiliyor. İlginç bir şekilde, fiyat artışı, üç haftadan fazla bir süredir Pazartesi günü ilk kez, Bitcoin’in piyasa değerini 600 milyar doların üzerine çıkardı. BTC piyasa değeri, piyasa çöküşünün başladığı 8 Mayıs tarihi sonrası 600 milyar doların altına düştü. Kayıtlara göre, BTC’nin toplam piyasa değeri 604.51 milyar dolar.

Başka analistlerde Bitcoin için düşüş beklediklerini açıkladı

Kriptohocası.net olarak bildirdiğimiz gibi; Twitter’da Capo adı ile tanınan kripto para analisti, düşüş senaryosunun hala geçerli olduğunu düşünüyor. Analiste göre, henüz yükseliş için hiçbir neden olmadığını söylüyor ve devam ediyor:

Düzinelerce grafiği kontrol ediyorum ve tek gördüğüm düşüş eğilimi testleri veya likidite alımı. Düşen ana hedefler için izdiham var ve bu, altcoinler için yüzde 40-60 düşüş olacak. Htf’de (yüksek frekanslı ticaret) her yerde gizli düşüş farklılıkları görünüyor. Henüz yükselişe geçmek için bir neden yok.

Ayrıca analist, BTC’de yüzde 25 ila yüzde 30 fiyat düşüşü daha öngördüğünü belirtiyor ve fiyatlarda toparlanma sürecinin üç aya kadar uzayabileceğini söylüyor. Daha da derin bir BTC dip seviye olduğunu söyleyen tek kişi Capo değil. Aktif yatırımcıların Twitter üzerinden gerçekleştirdikleri faaliyetlere göre piyasadaki genel duyarlılığın düşüş eğiliminde olduğu belirtiliyor. Yaklaşık bir hafta önce, kripto para analisti Ash, bu döngüde 14 bin dolarda bir Bitcoin dibi tahmin ettiğini söyledi:

Bu döngünün Bitcoin tabanı 13 bin – 14 bin dolar civarında olacak.

Öte yandan, Bitcoin için dip seviyesini şimdiden 28 bin dolar fiyat seviyeleri aralığında aşamalı olarak kaldırıldığını düşünen büyük bir kripto yatırımcıları ve analist havuzu olduğu belirtiliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!