BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin ‘de Retest Ne Demek

0 11

Yatırımcıların zarar etmemek için birçok yöntem bulunuyor. Bitcoin ‘de retest ne demek merak ediyorsanız tüm detaylar burada! Riske yakalanmadan fiyat hareketlerini farklı araçlar üzerinden değerlendirebilirsiniz.

Retest kelime olarak yeniden test etmek anlamına gelir. Kırılan bir direnci veya verilen desteği test etmek olarak da yorumlanabilir. Retest kırılma gerçekleştikten sonra yapılır. Tüm detaylarını gelin birlikte değerlendirelim.

Retest Nedir?

Borsada veya kripto para dünyasında sıklıkla karşımıza bu kavram çıkar. İki piyasada da aynı anlama gelir ve aynı işe yarar. Analistler sıklıkla bu kavram üzerinden değerlendirme yapar. Ancak çoğu yatırımcı ne anlama geldiğini bilmediği için yararlanamaz.

Retest yatırımcıların kavraması gereken önemli bir detaydır. Kripto para dünyasında coin yönü fark etmeksizin bir diren veya bir trend çizgisini kırdığında aynı noktaya yeniden temas etmesidir. Destek direnci kırıldıktan sonra kırılım yönünün anlaşılmasını ifade eder.

Daha basit bir şekilde anlatmak gerekir ise; Bitcoin dirence çarparak kırılır. Kırıldıktan sonra aynı bölgeye gelerek kırılmanın yönünde ilerler. Buda yatırımlar için yeniden alım ve satım imkanı ortaya çıkarır. Genellikle analistler kullanır.

Bitcoin Retest Önemi

Bitcoin Retest paranın alım ve satımı için bilinmelidir. Tane tane önemi:

  • Teknik analiz terimlerinden biridir.
  • Genellikle üçgen içerisinde seyreden fiyatlanmalar sonucunda ani kırılmalar oluşur.
  • Bu kurulma aşağı yönlü olabileceği gibi aşağı yönlü de gerçekleşebilir.
  • Bu durumda yatırımcı dışarıdan izlemeyi seçebilir.
  • Kırılmanın yönü belli olduğunda alım ve satım yapabilir.
  • Eğer düşüş trendinde yukarı yönlü eğilim var ise alım fırsatı doğar.
  • Kısa zamanda kar elde edilebilir.
  • Kısa süreli yatırımcılar bu nedenle Bitcoin ’de retest değerini takip eder.

Bitcoin ‘de Retest Güvenilir Mi?

Retest anlık olarak alım ve satım fırsatı oluşturmak için kullanılır. Geçmiş senaryolara bakılarak gelecek yön hakkında yorum yapılır. Ancak gelecekteki fiyat yönü belirli olmadığı için farklı bir yöne doğru ilerlemesi de mümkündür. Fiyatlar her zaman retest yapmak zorunda değildir. Retest gerçekleşmeden önce artabilir veya azalabilir. Eski fiyat aralığına dönme ihtimali bile bulunabilir. Bu nedenle %100 güvenilir olduğunu söylemek mümkün değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.