Bitcoin Analiz Nedir ? Nasıl Doğru Yapılır ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Analiz Nedir Kripto para piyasası aracılı ile kazanç sağlamak isterseniz. Yeteri kadar bir bilgi birikiminin olması bir zorunluluktur diyebiliriz. Çünkü elinizde olanları yani şahsınıza ait olanları kendiniz yönetmeniz gerekecektir. Kazanç sağlamış olduğunuz veyahut da kayıp yaşamış olduğunuz para tamamen size aittir.

Bu sebep dolayısıyla sorumluluk size aittir hisse senetlerinin, kripto paraların, altın ve gümüş gibi değerli mal varlıklarınızı analizini kendiniz yapmalı ve paranızı yönetimini kendiniz kontrol etmelisiniz.

Kripto paranın analizi nasıl yapılmalıdır? Yapılan analizlerde bilinmesi gereken ve dikkat edilmesi gereken püf noktaları nelerdir ?

Kripto para piyasasını takip etmek istiyorsanız ve bu piyasalardan kazanç sağlamak istiyorsanız. Yapmanız gerekenlerden birisi de dünyadaki genel bilgiler , kripto para piyasasındaki genel bilgiler. Bu konuları dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. Mesela BTC, Mayıs 2020’de yarıya çekilmiştir. Yani yapılan kazılarda madenciler, işledikleri blok başına 12,5 BTC yerine, 6.25 BTC almaktadır.

Bu konuyu daha da açmak gerekirse BTC sistemi kendi içerisinde enflasyon meydana gelmesini engelleyebilmek için. Bu tarz haberler genel olarak piyasa açısından önemlidir. Kripto paralar hakkında önemli ve güncel bilgiler için  BTC Analiz sitemizi takip edebilirsiniz.

Teknik Analiz Nasıl Nedir ?

Bitcoin Analiz Nedir Deneyime sahip ve Gerekli tüm bilgilere sahip bir analist olmak istiyorsanız yapmanız gerekenlerden birisi, genel yatırımcı kitlesi tarafından en çok benimsenen yöntemlerden biri olan analizi öğrenmek olmalıdır. Teknik analiz nedir?

Teknik analist, hisse senedi ya da BTC gibi para ile alakalı olan geçmişten günümüze fiyat hareketleri ve bunların tüm dalgalanmaları incelemektedir. Bu geçmiş fiyat hareketlerini inceledikten sonra ise, ileriki zamanlarda ise bu piyasaların nasıl bir yol izleyeceğini tahmin etmektir.

Özellikle bu konuda bilgili ve deneyime sahip yatırımcıların. BTC ve kripto paralar gibi hareketli piyasalarda, fiyat oynaklığının yüksek olduğu piyasalar için kullanılan bir yöntemdir diyebiliriz.

Teknik analizlerde birden fazla alt başlık mevcuttur. Mesela indikatörler, daha basit açıklamayla teknik analiz göstergeleri. Fiyatın ilerleyen zamanda hangi yönde olacağı konusunda sizlere bilgi vermektedir. En çok kullanılan indikatörler ise, MA, MACD, RSI, Bollinger Bantları, Stokastik olarak sınıflandırılmaktadır. Ancak unutmayın piyasada yüzlerce indikatör mevcut olmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!