BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Balinalar Bitcoin Alım-Satım Vaktini Nasıl Belirliyor?

0 6

Bitcoin (BTC), Mayıs ve Haziran aylarında hem uzun hem de kısa vadeli yatırımcıları geride bıraktı. Ancak veriler, alım satımın birçok kişinin hayal ettiğinden daha “kolay” olabileceğini gösteriyor. On-chain analitik platformu Whalemap, Bitcoin balinalarının son haftalarda neredeyse tüm piyasa performansını yönettiğini belirtiyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Balinalar Bitcoin (BTC)’yi 30.000 dolara sabitlemeye yardımcı oluyor

Whalemap araştırmacıları 7 Haziran’da yeni bir analiz yayınladı. Araştırmacılar, BTC yerel zirvelerinin ve diplerinin yüksek balina aktivitesi alanlarıyla çakıştığını söylüyor.

Bitcoin’in en büyük cüzdan varlıkları satın almayı veya satmayı seçtiğinde, fiyat buna göre tepki verir. Yani, risk trade’i kısa zaman dilimlerini azaltmak isteyenler için, popüler balina seviyelerinin bulunduğu yere göre hareket etmek yeterli olabilir. “Bundan daha kolay olabilir mi?” Whalemap, bir Twitter paylaşımının bir bölümünde bu durumu özetledi.

Bitcoin balina cüzdanı açıklamalı grafik / Kaynak: Whalemap / Twitter

Kriptohocası.net’un bildirdiği üzere, bazı balinalar diğerlerinden daha fazla ilgi görüyor. Geçen hafta, Binance’deki böyle bir varlık, bir dizi alım ve satımla Bitcoin’in dar trade aralığına katkıda bulundu. Bu arada, popüler analist Credible Crypto, 8 Haziran’da Twitter üzerinden yeni yorum yaptı.  Analist, bu Binance balinasının, son iki hafta boyunca her yerel tepeyi/aşağıyı işaretlediğini belirtti. Ayrıca analist, şu değerlendirmeyi yaptı:

GELİP GİDİŞİNİ İZLİYORDUM. EN DÜŞÜKLERDE BİRİKİYOR VE EN YÜKSEKLERDE FİYATI SINIRLIYOR. EN SON, ŞU ANDA GÖRDÜĞÜMÜZ BU POMPADAN ÖNCE, 29,2 BİNDE YEREL EN DÜŞÜK SEVİYEDE 2.000 BTC (60 MİLYON) DOLDURDU.

TradingView’den elde edilen veriler, BTC platosunun tersine dönerek, ilk boğa trendinden elde edilen tüm kazanımları neredeyse kaybettiğini gösteriyor.

Hisse senedi korelasyonu BTC üzerindeki baskıyı sürdürüyor

Bu arada, iyimserlik iç faktörlerin ötesine geçiyor. Bunun yanında, ileriye dönük kripto gücünü destekleyen enflasyonist makro koşullar için zayıf kalıyor. Ayrıca, balinalar fiyatları belirli bir aralıkta tutuyor. Bu ortamda, Bitcoin’in borsalarla ilişkisi de trader’ları sinirlendiriyor. Kripto analisti Michael van de Poppe, şu ifadeyi kullanıyor:

BORSALAR İLE KORELASYON CAN SIKIYOR.

Bildiğiniz üzere 7 Haziran’da dünya çapında parasal sıkılaştırma hız kazanıyor. Bu nedenle yorumcu Bob Loukas, hisse senetlerinin kısa vadede rahatlama hissetmesinin daha olası olmadığını kabul ediyor. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

HALA HİSSE SENETLERİNDE DİP İÇİN MAKRO KATALİZÖR (HENÜZ) GÖRMÜYORUM. DAHA ÖNCE DE BELİRTTİĞİM GİBİ, DAHA FAZLA ZAMANA İHTİYAÇ DUYAN DÖNGÜSEL BİR AYI PİYASASI GÖRÜNÜMÜ VAR. CYCLE CEPHESİNDEKİ FİYAT HAREKETİ ONAYLIYOR VE YAZ AYLARINA DOĞRU İNİYOR. BİR SÜREDİR ZAYIFIM. YANILDIĞIM İÇİN MUTLUYUM. YIKICI BİR RALLİ YAPMAYACAĞIM.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.