Analistler: Altın Aralık ve Sonraki Zamanlar Da Bu Seviyelerde Olacak!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın piyasası ilk çeyreğin yüksek seviyelerinin dışında kalırken, en son In Gold We Trust Raporuna göre, yılı ons başına 2.000 doların üzerinde bitirme ve on yılın sonunda ons başına 5.000 dolara yaklaşma yolunda ilerliyor.

Analistler, altın için yükseliş öngörüyor

Yıllık altın görünümünde, Incrementum AG analistleri, yükselen enflasyon küresel ekonomiyi resesyona itmek ve stagflasyonist bir ortam yaratmakla tehdit ettiğinden, altın konusunda yükselişini sürdürüyor. Avrupa yatırım firması, dünya çapında para politikalarının normalleştirilmesinin, küresel ekonomide gevşek para politikaları ve büyük miktarda likidite tarafından kağıt üzerinde kalan önemli sorunları ortaya çıkarmaya başladığını söyleyerek bir uyarı yayınladı. Incrementum, FED’in son 20 sıkılaştırma döngüsünden sadece üçünün resesyonla sonuçlanmadığına dikkat çekti.

Büyük stagflasyon tehdidi ile analistler, geleneksel 60/40 portföy yapısının 90 yılda yalnızca beşinci kez negatif getiri görmesi beklendiğinden, çoğu yatırımcının sermayelerini korumak için yetersiz konumda olduğunu kaydetti. Enflasyonun 2022’ye kadar %5’in üzerinde kalması beklenirken Incrementum, hisse senedi piyasalarının bu yıl daha fazla kayıp görebileceğini söyledi. Analistler, değerli metalleri elinde tutmanın bu kayıplar için bir tampon sağladığını kanıtladı. Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere bu yıl şimdiye kadar S&P 500 %18 kayıpla 4.000 puanın altına düştü; ancak altın fiyatları, fiyatların ons başına 1.850 dolarda kritik direncin üzerine çıkmasıyla yıllık %1 arttı.

Değerli metal rezerv para birimi olabilir mi?

Analistler, “Altın, gümüş ve emtiaların geçmiş stagflasyon dönemlerindeki tarihsel performansı, bu varlıkların normal şartlara göre daha yüksek pozisyonlarda alınılmasını gösteriyor. Ama aynı zamanda, teknoloji şirketlerinin emtia üreticilerine göreli değerlemesi, döngüsel bir yatırım için bir argümandır,” ifadelerini kullanıyor.

Altın, yakın vadede önemli bir risk ve enflasyon koruması olarak iyi performans göstermeye devam edecek. Analistler ayrıca Rusya’nın Ukrayna’daki savaşının dünya çapında yeni jeopolitik hatlar çizmesi nedeniyle uzun vadeli bir potansiyel görüyorlar. Analistler, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

NÖTR BİR PARA REZERVİ OLARAK ALTININ DOĞU VE BATI ARASINDAKİ SIKINTILI ÇATIŞMADAN YARARLANAN EMTİALARDAN OLARAK ORTAYA ÇIKMASININ MAKUL OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ. ALTIN MUHTEMELEN BİRÇOK ÜLKEDE REZERV PARA BİRİMİ OLARAK DAHA FAZLA KABUL GÖRECEK VE KENDİSİNİ GİDEREK ARTAN BİR ŞEKİLDE BİR GÜVENLİ HALE GETİRECEK.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!