BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Altcoinler İçin Btc Dominance Kaç Olmalı

0 10

Altcoinler için Btc dominance kaç olmalı detayları sizlerle! Dominance Türkçe hakimiyet anlamına gelir ve piyasa hakimiyetini anlamak için kullanılır. Altcoinler üzerinden işlem alırken dikkat etmeniz gereken detaylardan biridir.

Dominance kısaca piyasa hakimiyetidir. Kripto paranın sahip olduğu piyasa değerini genel oranları ile hesaplanarak açıklanıyor. Altcoinler için BTC dominance oranları yorumlaması ve bilinmesi gereken tüm detaylar yazımızda.

Altcoinler İçin BTC Dominance Nedir?

Bitcoin kripto piyasasında üretildiği günden bu yana en büyük aktörrdür. Piyasada çok fazla kripto para birimi bulunuyor ve bine karşı bir her zaman değerlidir. Çok çeşit altcoinler olmasına rağmen piyasa hakimiyeti Bitcoin’in elindedir. Bitcoin piyasa hakimiyeti de dominance olarak ifade edilir. Bitcoin parasının sahip olduğu piyasa değeri diğer altcoinlerin genel değerine göre oranını gösterir. 2018 yılında Bitcoin dominance oranı 32’ye kadar gerilerken günümüzde artış göstermektedir.

Altcoinler İçin Bitcoin Dominance Yükselirse Ne Olur?

Bitcoin piyasa hakimiyeti yükselirse eğer diğer para birimlerinin değerlerinde genel olarak düşüş yaşanır. Detaylı yorumlaması:

  • Bitcoin piyasa hakimiyetinin yükselmesi işlem hacminin yükselmesidir.
  • Bitcoin dominance yükleme nedeni temel olarak yatırımcıların bu kripto para birimine yönelmesidir.
  • Bu yönde bir eğilim diğer altcoinleri de etkiler.
  • Bitcoin piyasa hakimiyeti yüksekken fiyatı düştüğünde diğer coinlerinde fiyatında değişiklik yaşanır.
  • Bitcoin düştüğünde o zaman diğer kripto paralarda düşmeye başlar.
  • Hakimiyeti fazla iken düşük ne kadar sert olursa diğer coinlerinde düşük derinliği artar.

Günümüzde Bitcoin ’in değerine göre diğer coinlerde düşmesinin temel nedeni budur.

Altcoinler İçin BTC Dominance Düşmesi Nedir?

Bitcoin için dominance oranının düşmesi demek kullanıcıların diğer coinler yönelmesidir. BTC piyasa hakimiyetinin düşük olduğu dönemde eğer BTC çıkarsa altcoinlerde yükselir. Üstelik bu yükselme hızlı ve istikrarlı devam eder. Fiyat hareketliliğinin görülmesi kullanıcıların diğer altcoinlere yönelmesinden kaynaklanmasıdır. BTC dominance piyasa etkilerine bakıldığında sert düşüşler yaşanabilir. Bitcoin hakimiyeti %60’ın altında kaldığı dönemlerde altcoinlerin hacimleri artıyor ise fiyatları

yükselir. Bu nedenle eğer altcoinlerde yüksek fiyattan işlem yapmak istiyorsanız bu oran altında ki dönemlerde alım ve satım yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.