BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

2 Analist: Altın Fiyatı, Şimdi Bu Seviyelere Hareket Etmete Başladı!

0 3

Altın fiyatı, doların zayıflamaya devam etmesiyle Cuma günü yükseldi ve daha agresif bir ABD Merkez Bankası (FED) para politikası için yorumlar arasında ikinci bir haftalık yükseliş için külçe altının rayına oturmasına yardımcı oldu. Peki, yatırımcılar şimdi neler beklemeli? Değerli metalde bir kırılma olacak mı? Yoksa belirli aralıklarda işlem görmeye devam edecek mi? İşte analistlerin yorumları…

Altın fiyatı için destek ve direnç seviyeleri hangileri?

Spot altın, yazım itibariyle yüzde 0.43’lük bir yükseliş ile 1.858 dolardan el değiştiriyor. Gram altın ise 979 lira civarında. ABD altın vadeli işlemleri yüzde 0.2 artışla 1.851.00 dolardan işlem gördü. Şimdiye kadar, külçe altın yüzde 0,5 arttı. DailyFX döviz stratejisti Ilya Spivak, altının bu hafta Fed’in gelecek yıl için para politikasına ilişkin piyasa beklentilerinde bir miktar ılımlılık ve en önemlisi zayıf ABD doları tarafından desteklendiğini söyledi.

Spivak, aşağı yönde 1.830 dolarlık fiyat desteği olduğunu ve üst tarafta bir sonraki kilit seviyenin 1.885 dolar civarında olduğunu ekledi. Fed’in 3-4 Mayıs Çarşamba günü yayınlanan politika toplantısının tutanakları, piyasanın beklediği gibi, çoğu katılımcının Haziran ve Temmuz toplantılarında 50 baz puanlık ilave faiz artırımlarından yana olduğunu vurguladı. Daha yüksek kısa vadeli ABD faiz oranları ve tahvil getirileri, külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırıyor. Dolar endeksi yolda ikinci bir haftalık düşüşle düştü ve diğer para birimlerini elinde bulunduran alıcılar için külçeyi daha ucuz hale getirdi.

SPI CEO’su: Belirli aralıkta işlem yapabiliriz

SPI Varlık Yönetimi CEO’su Stephen Innes, “Fed’in bir duraklama düşünmesi için sert ekonomik verilerin kötüye gittiğine dair daha net bir sinyale ihtiyacımız var… Fed bir duraklama sinyali verirse, altın çok daha yüksek hareket edecek, ancak bu yükseliş yaşanana kadar bir süre belirli bir aralıkta ticaret yapabiliriz,” ifadelerini kullandı.  Spot gümüş yüzde 0.7 artışla ons başına 22.14 dolara yükseldi ve bu hafta şu ana kadar yaklaşık yüzde 1.7 değer kazandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.