Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmeliğe İlişkin - Şengün & Partners

Teknik analiz (TA) nedir?

Teknik analistler farklı bir yaklaşımla çalışır. Teknik analizin altında yatan ana fikir, geçmiş fiyat hareketlerinin piyasanın gelecekte nasıl hareket edebileceğini gösterebileceğidir.

Teknik analistler bir varlığın içsel değerini belirlemeye çalışmaz. Bunun yerine, geçmiş işlem hareketlerini inceler ve bunlara dayanarak fırsatları belirlemeye çalışır. Fiyat hareketlerinin ve hacmin analizi, grafik formasyonları, teknik göstergelerin kullanımı ve diğer birçok grafik aracı buna dahil edilebilir. Analizin amacı, belirli bir piyasanın güçlü ve zayıf yanlarını değerlendirmektir.
Bununla birlikte teknik analiz, yalnızca gelecekteki fiyat hareketi olasılıklarını tahmin etmeye yönelik bir araç değildir. Risk yönetimi için de kullanışlı bir çerçeve olabilir. Teknik analiz piyasa yapısını analiz etmek için bir model sunduğundan, alım satımları idare etmeyi daha organize ve ölçülebilir hale getirir. Bu bağlamda, riski yönetmenin ilk adımı onu ölçmektir. Bazı teknik analistlerin alım satım yapan kişiler olmamasının sebebi budur. Teknik analizi yalnızca risk yönetimi için bir çerçeve oluşturmak amacıyla kullanırlar.
Teknik analiz herhangi bir finansal piyasaya uygulanabilir ve kripto para alım satımı yapanlar tarafından yaygın şekilde kullanılır. Peki teknik analiz işe yarar mı? Daha önce bahsettiğimiz gibi kripto para piyasalarının değerlemesi büyük oranda spekülasyona dayanır. Bu da kripto paraları teknik analistler için ideal oyun alanı haline getirir, çünkü başarı elde etmek için yalnızca teknik faktörleri dikkate almaları yeterli olur.

Yeni Haberler

Gösterilecek bir içerik bulunamadı.

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!