Telcoin Nedir? Telcoin Hakkında Merak Edilenler [ 5 Başlıkta İnceleme ]

Telcoin Nedir
Telcoin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Telcoin Nedir?

Telcoin Nedir? Telcoin, Western Union ve diğer büyük bankaların hâkim olduğu havale piyasasına odaklanır. Uzun işlem süreleri, yüksek ücretler ve gecikmeler, uluslararası para transferlerinde sık görülen sorunlardır. Telcoin, GCash gibi telekomünikasyon şirketleriyle ortaklıklar kurarak, mobil kullanıcıların Kanada ve Filipinler gibi çeşitli ülkelerdeki uyumlu para platformlarına ve cüzdanlarına hızlı ve düşük maliyetli dijital transferler yapmalarını sağlayan çözümler sunuyor. Verizon ve AT&T gibi telekomünikasyon devleri ile ortaklık kurarak ağını genişletmeyi ve küresel bir havale kanalı oluşturmayı hedefliyor.

Telcoin Nedir? Telcoin ayrıca denizaşırı müşterilerle ticaret yapmak için e-ticaret web sitesi hizmetleri sunmaktadır. Telcoin, ağ üzerinde doğrulayıcılar olarak hareket eden Telcoin ortakları ile Proof-of-Stake (PoS) algoritmasını kullanarak Ethereum blok zincirinde çalışır. Bu proje şu anda bir “Kavram Kanıtı (PoC)” modeline dayanmaktadır. Telcoin, bir işlemi onaylamadan önce gerçek dünyada geçerli olup olmadığını kontrol etmek için bu modeli kullanır. PoC bir fikir birliği algoritması değildir. Tersine, yeni başlayanlar genellikle seri üretime geçmeden önce projelerini blockchain pazarında test etmek için kullanırlar. Bu, projenin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemeye yardımcı olmaktadır. Telcoin ayrıca üç anahtardan oluşan çoklu imza (veya çoklu imza) kriptografik güvenlik kullanır. Tipik olarak, bir anahtar Tel Coin’e, diğeri operatöre ve üçüncüsü de kullanıcıya verilir.

Telcoin Nedir? Telcoin’in multisig cüzdanı, işlemleri imzalamak ve göndermek için üç şifrelenmiş özel anahtardan en az ikisini gerektirir. Böylece anahtarlarınızdan biri çalınsa veya kaybolsa bile cüzdanınızdaki para güvende kalacaktır. Telcoin’in sistemi, bir kullanıcının telefonu veya SIM’i ele geçirilse bile cüzdanların ve işlemlerin korunmasını sağlar. Daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız kripto para kategorimizden detaylıca ulaşabilirsiniz.

Telcoin (TEL) Nasıl Çalışmaktadır?

Telcoin Nedir? Telcoin (TEL) nedir sorusunun cevabı için gelin platformun nasıl çalıştığına daha yakından bakalım. Platformun kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir: Anında aktarım, mobil rahatlık, kolay erişilebilirlik, güçlü ve güvenli ağ platformu. Telcoin, Ethereum blok zincirinde çalışan bir kripto para birimi platformudur. Bir kavram kanıtı algoritması kullanan Telcoin platformu, ağında doğrulayıcılar içermez.

Bu algoritma istikrarlı ticarete izin verir. Kavram kanıtı, ağda gerçekleşen işlemlerin gerçek olduğunu doğrular. Havale işlemleri platformun ana çalışma alanı olarak sunulabilir. Blok zincirinden yararlanan ve temeldeki Ethereum ağını daha ölçeklenebilir hale getiren Telcoin, kullanıcılara para göndermenin daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenli bir yolunu sunar. Ayrıca proje ekibi tarafından uygulanan kullanıcı dostu arayüz ve çeşitli teşvik programları platformu daha dinamik kılmaktadır.

Bu durum sonucunda TEL tokenin daha yüksek işlem hacmine ulaştığı sonucuna varmak yanlış olmayacaktır. Telcoin Nedir? Telcoin sayesinde telekomünikasyon endüstrisi, ademi merkeziyet fikrinin sunduğu tüm büyük avantajlardan yararlanacak. Türkiye’nin Global borsası olan Dyorex Kripto para borsası hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir makale yazısından ulaşabilirsiniz.

Telcoin Ne İçin Kullanılır?

Telcoin Nedir? Tel Coin, kullanıcı tabanına çeşitli DeFi özellikleri ve hizmetleri sunmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte, proje hala kavram kanıtlama aşamasındadır, bu nedenle bunlardan yalnızca birkaçına şu anda uygulamalar tarafından erişilebilir. Mevcut özellikler ve hizmetler şunlardır:

  • Verimli ve Ucuz Transferler: Geleneksel finans kurumları, uluslararası transferler için %7 ücret alır. Telcoin’e göre, uygulamadan para gönderen kullanıcıların işlem başına yalnızca %2’lik bir ücret ödemesi gerekecek. DeFi’nin popülaritesi ile işlem ücretleri arttı, ancak yine de geleneksel para transferi yöntemlerinden daha ucuz ve hızlı, bu da onu 1.000 $ veya daha fazla işlemler için ideal kılıyor. Tel Coin V2.3’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte sunulan Aktif Aktarım özelliği, göndericilerin veya alıcıların arama aktarma konumlarını seçmelerine olanak tanır. Bu, şirketin pandemi sırasında sağlığı ve güvenliği korumaya yönelik “tamamen dijital ve sosyal mesafe” kampanyasının bir parçası.
  • Çoklu Havale Koridorları: Telcoin V2.3’ün piyasaya sürülmesiyle Telcoin, ağına 15 yeni koridor ve 23 mobil platform ekledi. Filipinler’in en popüler finansal uygulamasıyla çalışan Telcoin, Kanada ve Filipinler arasında bir havale kanalı da başlattı. Havale koridorlarındaki ve desteklenen platformlardaki artış, ağın kullanıcı tabanının geliştirilmesine ve benimsenmesine yardımcı olacaktır.
  • ERC-20 cüzdan uyumluluğu: TEL, Ethereum ağı üzerinde çalışan bir ERC-20 belirtecidir. Bu, onu ERC-20 cüzdanlarıyla uyumlu hale getirir. Bu nedenle TEL sahipleri, tokenlerini Telcoin cüzdanlarından aktarabilir ve MetaMask veya Ledger gibi diğer ERC-20 cüzdanlarında saklayabilirler.
  • Fiziksel Para Çekme: Havaleyi aldıktan sonra, kullanıcı fonları çekmek için belirlenen para çekme konumuna gidebilir. Örneğin, Gcash ile ortaklığımız sayesinde kullanıcılar desteklenen ATM’lerden Gcash hesaplarına para çekebilirler.

Telcoin Nedir? Tel Coin, güvenli ve hızlı işlemler sağlamak için kripto para birimini (TEL) ve uygulamalarını birbirine bağlar. TEL, token sahiplerinin fiat para birimlerini başka bir Telcoin hesabına göndermeden önce TEL’e çevirdiği bir token değişimidir.

Telcoin Avantajları:

  • Küresel olarak mobil operatörler ve e-cüzdanlarla çalışmaktadır.
  • Temassız hizmet sunmaktadır.
  • Blockchain teknolojisinden ve mobil para altyapısından yararlanmaktadır.
  • Kullanıcıların saniyeler içinde küresel çapta para transferi yapması mümkündür.
  • Havale göndermenin küresel ortalama maliyeti %7’nin üzerindeyken Telcoin’in ortalama maliyeti %2’den daha azdır.
  • Kullanıcıların varlıklarına akıllı telefonları aracılığıyla tam erişim imkanı bulunmaktadır.

Tel coin 3.0 ile Gelen Yeni Özellikler

Telcoin Nedir? Temmuz başında piyasaya sürülen yeni uygulama sürümü 3.0, Telcoin uygulamasına birkaç yeni özellik ekliyor. Ekip, mevcut telcoin ekosistemini bozmayı ve kullanıcıların aşina olduğu bir sistem kurmayı amaçlıyor. Bu yeni güncelleme ile Singapur, Avustralya ve ABD üzerinden yeni havale kanalları Telcoin ağına katılıyor. Ayrıca Meksika, Nepal ve Tanzanya da bu listeye daha sonra eklenecektir. Ancak Telcoin’e göre yeni güncelleme Ethereum ağı yerine Polygon OS üzerinde yayınlanacak. Polygon, Ethereum uyumlu ağları bağlamak için düşük maliyetli bir hizmet protokolü ve yapısıdır. Polygon ile ortaklık yaparak işlem maliyetlerini %2’nin altına çekebilirsiniz.

Telcoin Nedir? Ayrıca Telcoin, mobil ağ operatörleri için açık bir Ethereum yan zinciri olan Rivendell ağını başlatmak için Polygon OS’yi kullanacak. Ayrık vadi Ağı, operatörlerin bir bankaya gitmeden abonelerine blok zinciri tabanlı finansal hizmetler sunmalarına olanak tanır. V3 ayrıca, Telcoin’in likidite ağı olan TELx’i de getiriyor; bu, kullanıcıların ağa mevcut havuzlara likidite sağlamak ve hızlı havaleler sağlamak için TEL belirteçlerini stake etmesine olanak tanıyor. Ek olarak, TEL belirteçlerini stake eden kullanıcılar da likidite madenciliğine katılacak ve teşvik olarak ek TEL alacaklar.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!