OKX nedir? OKX Güvenilir Mi? [ 6 Başlıkta İnceleme ]

OKX Nedir
OKX Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OKX Nedir?

OKX Nedir? OKX, Hong Kong merkezli olarak kurulmuş, çeşitli kripto paraların alınıp-satıldığı bir platformdur. Spot ve türev ticaretini içeren borsa, 2017 yılında faliyete geçirilmiştir. İçerik tarihinde işlem hacmi açısından dünyanın en büyük 18. kripto borsası olan OKX, sıralamasına rağmen dünyanın en bilinen ve tercih edilen kripto borsalarından bir tanesidir. OKX Nedir? Kripto dünyasının popülerleşmeye başladığı dönemlerde kurulan ve o günden bugüne adını sıkça duyurmayı başaran OKX, borsa olarak birçok rakibini geride bırakmayı başarmıştır.

OKX Güvenilir Mi?

OKX Nedir?  OKX, kullanıcı deneyimi, varlık güvenliği, mobil uygulama ve canlı destek deneyimi olan en güvenilir kripto borsaları arasında yerini almayı başarmıştır. Kullanıcı problemlerini çözmeye odaklı olarak faaliyetlerini sürdüren OKX borsası, canlı destek sayfası üzerinden 7/24 kullanıcı problemlerini çözer. Sistem performansı açısından son derece iyi bir platform olan OKX, bu özelliği sayesinde piyasanın hareketli olduğu dönemlerde bile herhangi bir donma gibi bir sorun yaşamaz. OKX güvenilir mi? sorusuna yanıt olabilecek mobil uygulaması ile de kullanıcılarını destekleyen platform, güvenlik katmanları ile kullanıcılarını destekler. OKX’e kayıt olan kullanıcılar, sistemi tam olarak kullanabilmek için kimlik doğrulaması yapmak zorundadır. AML politikalarına göre hareket eden borsa, faaliyet gösterdiği ülkelerin kanunlarına uygun şekilde hareket eder. OKX kripto borsası güvenilir bir borsadır. Çoklu dil desteği sunması sayesinde birçok ülkeden yatırımcının kolaylıkla kullanabilmesi, platformun güvenilir bir alan olduğunu gösterir.

Tarafsız kripto para borsaları derecelendirme platformu cer.live OKX değerlendirme raporlarında A güvenlik sertifikasına sahip, penetrasyon testi, fonların kanıtlanması ve hata ödülü kategorilerinde başarılı bir isim olarak değerlendirilir.

OKX Nedir

OKX Yasal Mı?

OKX Nedir? OKX kripto para borsası yapılan tüm dijital varlık alım ve satım işlemlerinin yasal bir şekilde yürütüldüğü, merkezi olduğu ülke tarafından vergilendirilerek işlemler sağlanmaktadır. Ülkemizde yer alan dijital varlık kanunlarına da baktığımızda, kripto para alım ve satım işlemleriniz adına herhangi bir yasal bir sorun teşkil etmemektedir. Yani ülkemizde yapacağınız kripto para işlemleri adına yasal sorun yaşamadan alım ve satım işlemlerinizi gönül rahatlığı ile sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen Kripto para borsası Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

OKX Batar Mı?

OKX Nedir?  Genel olarak bazı kripto para borsalarının batarak yatırımcılarını mağdur etmesinin ardından, internet üzerinden borsa araştırmaları sağlamakta olan insanlarda, üye olacağı borsaların batma ihtimallerini değerlendirmek için çeşitli araştırmalar yapma gereğine girmektedir. Bu araştırmaların sonucunda borsanın batma ihtimalini belirlemek zor olsa da borsanın genel olarak geçmişindeki olaylarına bakarak az çok çıkarımlar yapılabilir. OKX borsasının geçmişine bakarak bir batma olasılığı incelemesi yapacak olduğumuzda ise, genel olarak hack girişimine maruz kalmadığını ancak zamanında OKX borsasının sahibinin polis tarafından göz altına alınarak borsa üzerinden para çekme işlemlerinin bir süre durduğunu biliyoruz. Bu nedenle her ne kadar büyük bir kripto para borsası olsa da batmasına yönelik bir tahmin ve olasılık söylemek oldukça zor olsada. Siz kendi yatırımlarınızı güvene almak için OKX borsasını tercih edebilir ya da başka bir borsayı detaylı araştırarak yatırımlarınızı soğuk cüzdanlara aktararak koruma altına alabilirsiniz.

OKX Komisyon Oranları

OKX Nedir? OKX borsası üzerinden kripto para alım ve satım işlemleri adına komisyon kesintiler %0,10 olmaktadır. Bu da diğer sektörlere göre ortalama bir oran olduğunu söyleyebiliriz. Sektörün en iyi borsalarından biri olan OKX üzerinden yapmış olduğunuz komisyon oranlarının %0,10 olduğunu göz önüne alırsak, yatırımlarınızın bu kripto para platformu üzerinden sağlamanız sizin için çok daha mantıklı bir tercih olarak yer alabilir.

OKX Borsası’nın Avantajları Nelerdir?

Bazı kripto borsalara kıyasla komisyon oranının ortalama olması OKX, yine de güvenilirliği ve destek hizmetleriyle en çok tercih edilen borsalardan biri olma özelliğini korumaktadır. Tam anlamıyla Türkçe destek hizmeti olan OKX, Türk kripto yatırımcıları ve kullanıcıları tarafından da tercih edilmektedir. Ayrıca Türk yatırımcılar için OKX TL Yatırma hizmeti de bulunduğundan OKX’in yoğun bir şekilde Türk kullanıcısı da bulunmaktadır. Canlı destek hizmetiyle de öne çıkan OKX, aynı zamanda spot ticaretin yanı sıra marjin işlemlere ve Staking gibi DeFi hizmetleri de verdiği için birçok kripto yatırımcısı için oldukça avantajlıdır.

OKX Şikâyet Konuları Nelerdir?

  • OKX, Transfer Sorunu
  • OKX, Para Çekme Sorunu
  • OKX, Cüzdan Bakiye Gözükmeme Sorunu

OKX Borsası her ne kadar kendinden söz ettirmeyi başarsa da birkaç sorunlarla karşılaştığını görebiliyoruz her borsa gibi OKX’te sorunlar yaşamakta. Bu durumda OKX gibi global bir borsanın bu konuda sorunları düzeltmesi güvenlik konusunda kendilerini ön plana atmalarını sağlayacaktır. Her zaman söylediğimiz gibi detaylı bilgi almadan hiçbir platforma giriş yapmayınız.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!