BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Kripto Banka Kartları: Bilmeniz Gereken 5 Şey

0 31

Kripto banka kartları; kripto para birimlerinizi kolayca ve güvenli şekilde harcamanın bir yolunu sundukları için, giderek daha popüler hale geliyor. Bir tane almakla ilgileniyorsanız, bilmeniz gereken 5 önemli noktayı görmeniz gerekir.

Değişen Kripto Banka Kartları

Kripto para birimlerini rahatlıkla kullanabileceğiniz Kripto banka kartları bazı özelliklere sahiptir.

  • Kripto para birimlerinizi harcamanızı izin vermenin dışında, normal banka kartları gibi çalışırlar.
  • Çoğu kripto banka kartları, geleneksel banka kartlarını kabul eden, herhangi bir satıcıda kullanmanıza izin verir.
  • Plastik kart kabul eden tüm mağazalarda kullanılabilir.
  • Kripto banka kartları günlük ve aylık, ne kadar para harcayabileceğiniz konusunda sınırlamalara sahiptir.

Binlerce kripto para birimi bulunuyor ve ancak banka kartlarıyla, birkaç türle çalışma özelliği sunuyor. Bu yüzden elinizde bulunan ya da satın alacağınız kripto paranın türü, banka kartınızla uyumlu olmalıdır.

Başvuru Yapılması Gereken Kripto Banka Kartları

Kripto banka kartları, kripto ödeme hizmeti sağlayıcısı üzerinden satın alınabilir. Bunun için sipariş oluşturmanız ya da başvuru yapmanız gerekir. Çünkü işlemler için, kimliğinizin doğrulanması gerekir.

Kripto Banka Kartları Güvenilirliği

Kripto para birimlerini saklamanız ve kullanmanız için tercih edeceğiniz Kripto banka kartları her ne kadar popüler olsa da güvenilirliği önemlidir. Kripto paralar için kullanacağınız kartlar, tıpkı geleneksel banka ve kredi kartları özelliklerini taşır.

Kripto Banka Kartları Kullanımında Vergi

Kripto para birimleri giderek daha popüler hale geldi ve bunun sonucunda bu para birimlerini kullanabileceğiniz kripto banka kartları sayısında bir artış da oluştu. Bunun yanında bu banka kartlarında bazı vergisel yükümlülükler de bulunuyor.

Kripto banka kartları kullandığınızda, bir miktar kripto para alıp satalar ve dolar karşılığında değiştirmiş olursunuz. Yani daha yüksek ya da daha düşük fiyata satabilir kazanç ya da kayıp yaşayabilirsiniz.

Kripto banka kartları aldığınız kuruluşlar, vergi amaçları için, kripto işlemlerinizden belli bir vergi alacaktır. Vergilerinizi düzgünce dosyalamak ise sizin bireysel yeteneğiniz olacaktır.

Kripto Banka Kartları Ücretlendirme

Tercih edeceğiniz Kripto banka kartları, kripto birimine bağlı olarak banka tarafından ücretlendirilebilir. Geleneksel banka kartınızda olabilecek ücretler dahilinde, kriptoyla ilgili iş yaptığınızda, değişim ücreti de ortaya çıkacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.