Jasmy Coin Nedir? Jasmy Hakkında Merak Edilenler! [ 4 Başlıkta İnceleme ]

Jasmy Coin Nedir
Jasmy Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Jasmy Coin Nedir?

Jasmy Coin Nedir? Japon Bitcoin’i olarak adlandırılan JASMY, Nesnelerin İnterneti (IoT) platformları geliştiren bir kuruluş olan Jasmy’ye güç veren Ethereum tabanlı bir belirteçtir. Jasmy, cihazları ve veri ağlarını merkezileştirilmiş sunucular aracılığıyla koordine etmek yerine uç bilgi işlem ve dağıtılmış bir depolama ağı olan IPFS’de veri depolama yoluyla süreçleri dağıtmayı hedefliyor.

Jasmy Coin Nedir? JASMY, cihazlar arasında belirteçleri aktarmak ve ağ hizmetleri için ödeme yapmak için kullanılabilir. Yapay zeka projelerini doğuran Japonya merkezli proje Jasmy, geleceğin en büyük alanlarından birine odaklanıyor: Nesnelerin İnterneti. Proje yöneticilerinin ise çok iyi özgeçmişleri var. Jasmy’nin karar verme mekanizması, teknoloji devi Sony’nin izini taşıyor. Sony’nin eski COO’su ve Nagano Üniversitesi’nin şu anki başkanı Kunitake Ando, ​​şirketin CEO’su olarak görev yapacak ve Sony Style’ın eski CEO’su Jasmy Kazumasa Sato, CEO olarak görev yapacak.

Jasmy’nin IoT Hizmeti Nasıl Çalışır?

Jasmy Coin Nedir? Jasmy, otomasyona ve Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarına odaklanan Web 3.0 konseptleri ile her tür verinin değerli olduğu fikrini benimsiyor. Günümüzde toplum, adlar ve adresler gibi kişisel bilgileri içeren “büyük verilere” dikkat ediyor. Ancak “küçük veriler” küçümseniyor. “Küçük veri”, bir kişinin hareketlerini takip edebilen ve doğrudan reklam ve pazarlama amacıyla kullanılabilen verilerdir. 2025 yılına kadar birbirine bağlı 41,6 milyar IoT cihazı olacağı ve yılda 80 zettabayttan fazla veri üreteceği tahmin ediliyor. Türkiye’nin en çok yatırımcısına sahip olan Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Bunu göz önünde bulundurarak, verilere gerçekten sahip olma ve onu kullanma karşılığında ödüllendirilme kavramı birçok kullanıcıya çekici geliyor. Bu sürecin adımları şunlardır:

  • Tüm verilerinizi Jasmy Locker’a yatırmak için Jasmy Coins kullanın. Bu veriler, hem büyük kişisel verileri hem de çevrimiçi gezinme gibi küçük verileri içerir. Jasmy, ödeme yöntemi olarak sadece JASMY Coin’i kabul etmektedir ve tüm işlemler bu mantık çerçevesinde JASMY Coin etrafında dönmektedir.
  • Şirket, Jasmy’nin kullanıcı bilgilerini istediğinde, kişiye bilgi verilecek ve isteği kabul etme veya reddetme fırsatı verilecektir. Talep kabul edilirse, kişi verileri için ödüllendirilir (JASMY kripto para birimi)

Jasmy Hangi Teknolojileri Kullanıyor?

Jasmy Coin Nedir? Jasmy, birkaç farklı kavram ve ekosistem kullanarak merkezi olmayan süreçleri ve veri demokrasisini etkinleştirme amacına odaklanır. Bunlar aşağıda detaylandırılmıştır.

  • Uç Hesaplama (Edge Computing): Jasmy platformu, hizmet sağlayıcı olarak merkezi bir bulut tabanlı IoT platformu kullanmak yerine verileri işlemek için dağıtılmış bir bilgi işlem modeli kullanır. Verilerin çoğunu ağın ortası yerine kenarına taşıyarak, veri işleme daha eşit bir şekilde dağıtılır. Veri teslimi sırasında cihazın yerel bağlantısının kesilmesi nedeniyle veri kaybı ve bilgisayar korsanlığı riskini azaltabilir ve daha güvenli bir sunucu sağlayabilir. Bunun ardından uç sunucular ve veri merkezleri arasındaki bağlantılara daha güçlü güvenlik korumaları ve geleneksel şifreleme eklenir. Aynı zamanda, her bir uç bağımsız olarak çalışarak sunucunun mimarisini güvenlik açıklarına karşı daha duyarlı hale getirir.
  • Gezegenler Arası Dosya Sistemi (IPFS): Jasmy’nin ağı ve depolaması ayrıca blok zinciri ve IPFS gibi merkezi olmayan teknolojilere dayanmaktadır. IPFS, IPFS bağlantılarını blok zincirine yerleştirerek büyük miktarda veri depolamak için kullanılabilen uçtan uca (p2p) bir dosya paylaşım sistemidir. Kullanılan blockchain teknolojisinin önemli bir kısmı verilerin değişmezliğidir. Veriler, daha sonra değiştirilemeyecek şekilde bitişik olarak bloklara yazılmalıdır. Blockchain teknolojisinin bir diğer özelliği de, merkezi bir üçüncü taraf adına kullanılan ve verilerin gerçekliğini garanti eden kimlik doğrulama algoritmasıdır. Merkezi olmayan ağlar, Jasmy’nin veri demokrasisi hedefindeki başka bir hareketi temsil ediyor.
  • JasmyNet: JasmyNet benzersiz bir Jasmy konseptidir. Sadece yetkili üye firmaların yer aldığı bir ağ ortamıdır. Bu, üyelerin blok zincirine veri, anahtar, karma ve diğer kayıtları yazması için güvenli bir ağ ortamı oluşturur. İşletmeler, hizmetleri dağıtmak veya ağ içinde paylaşılan verilere dayalı yeni hizmetler geliştirmek için akıllı sözleşmeleri kullanabilir.

Jasmy Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajları

Jasmy Coin Nedir? Jasmy Coin, kripto para birimi dünyasında ilk çıkışını yaptıktan sonra büyük ilgi gördü. Birçok kripto para yatırımcısı için altın bir fırsat olarak görüldü. Peki Jasmy Coin’i bu kadar çekici kılan ve kriptografların dikkatini çekebilecek avantajlar nelerdir?

Jasmy Coin Nedir? Jasmy, erken yatırımcılara kar getiren bir token olarak dikkat çekiyor. Uzun vadede oldukça karlıdır. Fiyat gelişimi istikrarlı. Jasmy, kripto para dünyasında güvenilir bir isimdir. Bu nedenle kripto para yatırımcıları tarafından uygun bir yatırım olarak görülmüştür. İlk sürüm sırasında, birçok yatırımcı büyük karlar elde edebildi. Şu anda, uzun vadeli yatırım düşünenler için önerilen bir sanal para birimidir.

Dezavantajları

Jasmy Coin Nedir? Herhangi bir kripto varlığı gibi, Jasmy Platformunun da dezavantajları vardır. Bu eksikliklerin başında kripto paranın oynaklık özellikleri geliyor. Jasmy Coin yüksek volatiliteye sahiptir. Diğer kripto paralar gibi riskli bir yatırım aracı olarak kabul edilmesinin nedeni, yüksek oynaklığıdır. ERC-20 tokenlerinden biri olduğu için ciddi bir rekabetle de geliyor. Maalesef bu projenizin değerini düşürebilecek bir durum.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!