ICO Nedir?

ICO Nedir
ICO Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ICO Nedir; Initial Coin Offering (ICO), piyasaya sürülmeyen coinlere yatırım yapılarak şirket üzerinden hisse sahibi olunmasıdır. ICO ile yapılan bu yatırım kullanıcıyı yüksek yerlere taşıyabilir. Bir şirketin hizmet oluşturmak istemesi üzerine, ICO yöntemi şirketin para toplama yöntemidir. ICO, kripto borsasının geliştirilmesi için fon sağlar. Yani ICO sadece para birimlerinde değil kripto borsasının mali sisteminde gelişim yaratabilecek bir araçtır.

ICO Nasıl Çalışır?

ICO nasıl çalışır; kripto para borsasında yer almak isteyen şirket veya girişimci ICO ile gerekli miktarda para toplamak ister. Bu nedenle bir proje geliştirerek bu proje hakkında gerekli açıklamalar, detaylar ve ICO sürecinin ne kadar olduğu kripto borsasında sunulur. Şirketin belirlemiş olduğu proje kripto kullanıcıları tarafından öğrenilerek kripto para birimlerinden yatırım yapılır. Bu sistem hisse almaya benzer. Projenin oluşması için gerekli miktar tanımlandıktan sonra ICO sürecinde yatırım yapan kullanıcı satışa çıkan projeden kar elde edebilir. Eğer proje için yapılan yatırımlar gerekli miktara ulaşmazsa, yapılan yatırımlar yatırımcılara iade edilir.

ICO Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

ICO avantaj ve dezavantajları; projenin süreci ile ilgilidir. ICO ile yapılan yatırımların yatırımcıya ne tür avantaj ve dezavantaj sağlayacağını açıkça belirtmek doğru olmaz çünkü bu durum tamamen projeyle ilgilidir. Yatırımcının ICO ile satın aldığı coinler, projenin çıktısına göre yatırımcıyı zengin edebilecek bir konuma getirebilir. Aynı zamanda proje gelişimi olumlu sonuçlanmazsa yatırımcı zaman ve maliyet olarak dezavantajlı bir konuma gelebilir. Bu nedenle ICO yatırımları yaparken proje hakkında iyi bilgi sahibi olunmalı ve gerekli analizlerden sonra yatırıma başlanmalıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!